Buvusio premjero Boiko Borisovo vadovaujama GERB, kuri, kaip rodo daliniai rezultatai, sekmadienio rinkimuose gavo 31,4 proc. balsų, turės pirmumo teisę formuoti vyriausybę, bet jai bus sunku rasti partnerių, nes partijos įvaizdžiui pakenkė visoje šalyje vykę protestai ir įtarimai neteisėta veikla.
Praėjus šešeriems metams po įstojimo į Europos Sąjungą (ES), daugelis bulgarų, kurių yra 7,3 mln., pyksta dėl žemų pragyvenimo standartų ir kyšininkavimo, o tai rodo didėjančią neramumų riziką Bendrijos pakraščių valstybėse, kai euro zona didžiausią dėmesį skiria savo pačios problemoms.
B.Borisovas po rinkimų nieko nekomentavo, bet buvęs vidaus reikalų ministras Cvetanas Cvetanovas, kuris yra antras pagal rangą partijos pareigūnas, sakė: "GERB bus atskaitinga šaliai. (B.Borisovas) gali pasiūlyti ir suformuoti vyriausybę - tai galėtų būti mažumos vyriausybė".
B.Borisovas iš posto atsistatydino vasarį, vykstant protestams dėl žemų pragyvenimo standartų ir korupcijos, kai šalyje susidegino septyni žmonės. Dabar aiškumo nesuteikiantys rinkimų rezultatai kelia klausimų dėl Bulgarijos ekonominės politikos. Prognozuojama, kad šaliai gali prireikti naujų rinkimų, galbūt jau rugsėjį.
Socialistai liko antri - jie surinko 27,4 proc. balsų. Tokie duomenys buvo paskelbti suskaičiavus 69 proc. balsalapių.
Turkų partija "Teisių ir laisvės judėjimas" (MRF) gavo 9,2 proc. balsų, o ultranacionalistų "Ataka" - 7,6 proc. balsų.
Socialistų lyderis Sergejus Staniševas, kuris yra įsitikinęs, kad GERB nesugebės suformuoti vyriausybės, sakė, jog jo partija yra pasirengusi derėtis su MRF, "Ataka" ir piliečių organizacijomis dėl vyriausybės formavimo, kad būtų išvengta naujų protestų.
"Pirmoji užduotis yra nušalinti GERB nuo valdžios, - sakė S.Staniševas. - Pradėsime derybas su pirmosiomis dviem partijomis, kurios pateks į parlamentą".
"Prisiimsime vyriausybės formavimo atsakomybę. Taip pat kalbėsimės su įvairiomis piliečių organizacijomis ir padėsime piliečiams kontroliuoti institucijas. Aš užtikrinsiu, kad derybos su kitomis partijomis ir piliečių organizacijomis vyktų skaidriai", - pridūrė jis.
Tačiau po rinkimų kampanijos, kai buvo labiau drabstomasi purvais nei dėstoma aiški politika ir kilo GERB pakenkę skandalai dėl pokalbių pasiklausymo bei suklastotų balsalapių, partijoms parlamente gali būti sunku dirbti išvien.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.