Ministras sakė apgailestaujantis dėl tokio Maskvos sprendimo, bet pridūrė, kad Lietuva turės galimybių kitais būdais gauti reikiamą informaciją apie situaciją Karaliaučiaus krašte.
„Nenorėčiau spėlioti, su kuo tai susiję, bet toks žingsnis mažina tarpusavio pasitikėjimą ir neduoda nieko gero bendravimo atmosferai“, - BNS sakė ministras telefonu iš Paryžiaus, kur šiuo metu vieši su vizitu.
„Šiuolaikinių technologijų laikais tą informaciją galima turėti ir kitais kanalais, ir, žinoma, ją gausime. Bet pats žingsnis liūdina ir rodo Rusijos nenorą konstruktyviai bendradarbiauti, kurti savitarpio pasitikėjimą. Belieka apgailestauti dėl tokio žingsnio“, - pridūrė L.Linkevičius.
Lietuvos krašto apsaugos ministerija pranešė pirmadienį gavusi Rusijos notą, kad Maskva vienašališkai sustabdo 2001 metais pasirašyto dvišalio Lietuvos ir Rusijos susitarimo galiojimą.
„Tai dvišalis Lietuvos ir Rusijos susitarimas, pasirašytas 2001 metais. Jis numatė, kad šalys keisis informacija apie savo karines pajėgas ir apsikeis abipusėmis karinėmis inspekcijomis“, - teigiama KAM pranešime spaudai.
Anot ministerijos, iš Rusijos pusės šis susitarimas buvo taikomas jos pajėgoms Karaliaučiuje.
Rusija vienašališkai stabdo susitarimą su Lietuva dėl informacijos apie ginkluotę Karaliaučiaus srityje teikimo, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Kaip informavo KAM Viešųjų ryšių departamentas, Rusija ministerijai atsiuntė notą, kuria informuojama, kad Rusija vienašališkai sustabdo 2001 m . pasirašyto dvišalio Lietuvos–Rusijos susitarimo dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių galiojimą.
KAM teigimu, susitarimas numatė, kad šalys keisis informacija apie savo karines pajėgas ir apsikeis abipusėmis karinėmis inspekcijomis.
„Informacijos apsikeitimui buvo sutarta naudoti Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (CFE), prie kurios Lietuva nėra prisijungusi, formatą, o inspekcijas vykdyti pagal Vienos dokumento sąlygas. Iš Rusijos pusės šis susitarimas buvo taikomas jos pajėgoms Karaliaučiuje. 2007 metais Rusijai paskelbus apie moratoriumą CFE sutarčiai, ji nustojo teikti informaciją, tačiau abipusis inspektavimas buvo tęsiamas“, - informavo KAM.
Kaip teigiama ministerijos pranešime, Lietuva laikėsi visų šio susitarimo sąlygų ir nesuteikė jokio preteksto tokiam Rusijos veiksmui.
„Šis Rusijos veiksmas rodo Rusijos nenorą užtikrinti tarpusavio pasitikėjimą ir gali būti laikomas dar vienu žingsniu į tarpusavio pasitikėjimo ir saugumo sistemos Europoje griovimą“, - rašoma KAM pranešime.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.