Apklausa apie rusus jaudinančias problemas buvo atlikta šių metų rugpjūčio pabaigoje. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų periodu, apklausos dalyviai negatyviau žvelgė faktiškai į visus klausimus anketose. Ypač rusams nepatinka kainų augimas (72 proc. apklaustųjų, 61 proc. pernai), 52 proc. jaučia „daugumo gyventojų nuskurdinimą“ (45 proc. pernai). Praktiškai kas antrą neramina nedarbo augimas (48 proc. ir 33 proc. 2017-aisiais).
Po 30 proc. respondentų įžvelgė ekonomikos krizę ir nesąžiningą pajamų paskirstymą. 21 proc. rusų problema vadina „moralės ir kultūros krizę“. Rusus pradėjo labiau neraminti ir aplinkosaugos problemos (buvo 14 proc., tapo 25 proc.) ir nusikalstamumo augimas (nuo 8 proc. iki 15 proc.).
Mažiausiai nerimą rusams kelia teroro išpuoliai Čečėnijoje ir Šiaurės Kaukaze, konfliktai valdžioje, AIDS susirgimų skaičiaus augimas ir pilietinių teisių ribojimai (nuo 3 iki 6 proc.).
Rusijos sociologai negalėjo prognozuoti, ar šis nepasitenkinimas pasireikš masiniais neramumais, ir kaip tai paveiks rugsėjį vyksiančius rinkimus. Pasak L. Gudkovo, „sujudo intertiškas sluoksnis“, žmonėms „pradeda prasiveržti kasdienė įtampa“.