Kanados mieste Monrealyje samdomi žudikai nušovė vietinio mafiozų klano bosą Nikolą Ricutą. Šis nusenęs sicilietiškos grupuotės vadeiva buvo paskutinis iš tradicinių mafijos „krikštatėvių“ ir kontroliavo heroino prekybą Kanadoje bei JAV.
Kovojo su Violios klanu
86 metų N. Ricutas buvo nušautas savo viloje. Per pastaruosius metus tai ne pirmas nužudymas sicilietiškoje mafijos „šeimoje“. Ne per seniausiai buvo nušautas N. Ricuto anūkas ir dar vienas klano bosas.
N. Ricutas į Kanadą iš Sicilijos, kurioje gimė 1924 metais, persikraustė 1954 metais ir iš karto įsitraukė į Kotronio nusikaltėlių klaną. Ši grupuotė kontroliavo narkotikų biznį didžiojoje Monrealio dalyje. Kotronio klano nariai palaikė glaudžius ryšius su sicilietiškomis mafijos grupuotėmis, veikiančiomis JAV, Italijoje ir Venesueloje.
1978 metais N. Ricutas dalyvavo nužudant konkuruojančio Paolo Violio klano vadeivą. Iki tol P. Violio klanas, priklausantis kalabriškajai mafijos pusei, buvo pats stipriausias Monrealyje. Žuvus jo bosui, stipriausias tapo Kotronio klanas.
Naikinama Ricutų šeima
Po Viko Kotronio mirties jo mafijos „šeimai“, tiekiančiai heroiną JAV ir Kanadai, ėmėsi vadovauti N. Ricutas. Šiam bizniui jis sėkmingai vadovavo daug metų.
Vis dėlto pastaraisiais metais sicilietiškam klanui Monrealyje buvo paskelbtas tikras karas. 2009-ųjų gruodžio 28 dieną savo automobilyje nušautas 42 metų N. Ricuto anūkas Nikas. Šią vasarą žmogžudžiai susidorojo ir su dar vienu šio klano bosu – Agostinu Kuntreru (66 m.) – ir jo asmens sargybiniu Liborio Šaša.
Kol kas ramus tik N. Ricuto vyresnysis sūnus Vitas. Jis 2004-aisiais buvo areštuotas, perduotas JAV ir nuteistas už trijų Bonano klano narių nužudymą, įvykdytą 1982 metais. Gavo 10 metų ir dabar atlieka bausmę, o laisvėn išeis tik 2012-aisiais. Už grotų jam, ko gero, saugiau. Per mafijos kovas žuvo jo tėvas, brolis, be žinios dingo uošvis Paolas Renda. Manoma, kad pastarąjį pagrobė Kotronio klanas, tačiau kaip ten yra iš tikrųjų, niekas nežino.
Mafijos ekspertas Antonijus Nikazas, šiuo metu rašantis knygą apie Vitą Ricutą, mano, kad įtakos sferas persidalyti nori į šešėlį nustumta kalabriškoji mafijos grupuotė. Intriguoja tai, kad užsakovų niekas neįvardija. Ir jie tyli, nekelia jokių sąlygų. Kažkas nori sunaikinti Ricutų šeimą ir visą biznį perimti į savo rankas. Ir tai ne kokios gatvės gaujos ar gangsteriai baikeriai, bet galingi ir atkakliai savo tikslo siekiantys nusikalstamo pasaulio vadeivos.
Beje, Ricutų klanas kontroliuoja ne tik narkotikų tiekimą – turi savo interesų ir statybose, ir Monrealio infrastruktūros vystyme. O kaip tik šioms sferoms Kanados vyriausybė ir skiria milijardus dolerių.
Paskutinis donas
Minėtasis daugelio knygų apie mafiją autorius A. Nikazas sako, kad N. Ricutas buvo paskutinis tikras mafijos „krikštatėvis“. Jis net iš išorės stengėsi būti panašus į 1930 metų mafiozus – nešiojo plačią skrybėlę, dėvėjo brangius seno fasono kostiumus. Prieš keletą metų policijos agentai jo namuose buvo pastatę slaptą kamerą ir matė, kaip galingos mafijos šeimos vadeiva skrupulingai suskaičiavo dolerių krūvelę, o po to juos paslėpė kojinėje.
Policininkus, dariusius kratą jo name, nustebino ir nepriekaištinga švara – niekur nebuvo nė dulkelės.
N. Ricutas buvo areštuotas 2006 metais ir nuteistas 2 metams už pinigų plovimą. Bausmę jis atliko lygtinai. Šiemet jis vėl buvo teisiamas už mokesčių nuslėpimą 1994–1995 metais. N. Ricutas buvo priverstas į Kanados iždą sumokėti 209 000 dolerių.
„Akistatos“ inf.