„Ypatingai svarbu, kad atsakingieji už tai, kas įvyko, labai aiškiai pamatytų, jog esama Europos solidarumo – neabejotino, nesvyruojančio ir labai tvirto - kad atsakingieji būtų realiai nubausti už tai, ką padarė“, – F. Timmermansas sakė Europos Parlamente, Strasbūre.
Olandų politikas paragino Europos Vadovų Tarybą, kurią sudaro kitą savaitę Briuselyje susitinkantys 28 ES šalių lyderiai, „aiškiai išreikšti savo visišką solidarumą su britų tauta“.
„Mes negalime lesti, kad nervus veikiančios dujos būtų naudojamos mūsų visuomenėse. Mes visi turime tai spręsti ir nepalikti to vienai ministrei pirmininkei ar britų vyriausybei – tai Europos kolektyvinė pareiga“, – sakė jis.
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pirmadienį parlamentui pareiškė, jog „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimą kovo 4 dieną Anglijos pietvakariuose yra atsakinga Maskva.
Maskva antradienį paneigė esanti kaip nors susijusi su šiuo incidentu, kuriame, pasak T. May, buvo panaudota Rusijos sukurta kovinė nervus paralyžiuojanti priemonė.
Guy Verhofstadtas (Gi Verhofstatas), ES parlamento vyriausiasis „Brexit“ koordinatorius, paragino ES lyderius viršūnių susitikime susitarti dėl „atsakomųjų priemonių“ Rusijai.
Buvęs Belgijos premjeras, liberalų grupės Europos Parlamente lyderis, sakė kad, nepaisant būsimo Britanijos pasitraukimo iš ES, ši ataka buvo „vis dar Europos žemėje“.
„Ponia T. May sako, kad ši ataka yra prieš Britaniją kaip šalį, o aš manau, kad būtina visiems kartu sureaguoti kitame Europos Tarybos (viršūnių) susitikime, ir ES turi apsispręsti dėl atsakomųjų priemonių“, – kalbėjo jis.
„Mums reikia bendro Europos atsako į šį šiurkštų pažeidimą“, – sakė G. Verhofstadtas.
Buvęs Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pulkininkas S. Skripalis, kuriam 66 metai, ir jo 33 metų dukra Julija buvo rasti kovo 4 dieną pietvakarių Anglijos mieste Solsberyje be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro. Nuo to laiko jie gydomi ligoninėje; jų būklė tebėra kritinė.
Paprastai ramiame Solsberyje pasirodė nepaprastųjų situacijų darbuotojai, vilkėję specialius sandarius apsauginius kostiumus. Baiminamasi, kad maždaug 500 žmonių galėjo turėti minimalių kontaktų su panaudota nervus paralyžiuojančia medžiaga. Jie paraginti dėl visa pikta išsiskalbti savo drabužius, išsivalyti daiktus.