Juodkalnijos prokurorai įtaria, kad Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas „agitavo musulmonų bendruomenės lyderius Juodkalnijoje“ bendradarbiauti su vietine „Demokratijos frontas“ partija, o tai, jų manymu, galėjo prisidėti prie perversmo šalyje organizavimo.
Informaciją apie įtarimus dėl R. Kadyrovo paviešino patys kaltinamieji, „Demokratijos fronto“ nariai Milanas Kneževičius ir Andrija Mandičius, kurie kreipėsi į Rusijos URM vadovą Sergejų Lavrovą. Du Juodkalnijos prokremliškosios opozicijos atstovai yra kaltinami pučo rengimu.
Juodkalnijos teisėsaugos teigimu, 2016-ųjų spalio 16-ąją vykusių parlamento rinkimų metu nusikalstama grupuotė, kurioje buvo ir „nacionalistų iš Rusijos“, planavo surengti perversmą, kurio metu turėjo būti nužudytas šalies premjeras Milo Džukanovičius.
„Kriminalinė grupuotė buvo suformuota Juodkalnijos, Serbijos ir Rusijos teritorijose, jų tikslas – įvykdyti teroristinį aktą“, – teigė tuomet prokuroras.
Vėliau paaiškėjo, kad šią grupuotę suformavo Rusijos piliečiai Eduardas Širokovas ir Vladimiras Posovas. Su Rusijos jėgos struktūromis siejami vyrai įtariami sumokėję 200 tūkst. eurų vietiniam veikėjui, kuris turėjo tarpininkauti „pašalinant“ Juodkalnijos premjerą, yra paskelbta tarptautinė Interpolo paieška. Įtariant dalyvavus perversme ar jo organizavime, buvo sulaikyti 20 Serbijos piliečių. Jų veiklą, koordinuojant iš Maskvos, prižiūrėjo serbų nacionalistas Aleksandras Sindželičius.
Juodkalnijos prokuroras Milivoje Katničius šių metų vasarį skelbė, kad nepavykusio pučo organizatoriai yra susiję su Rusijos tarnybomis: jo teigimu, tikroji Širokovo pavardė – Šišmakovas ir jis yra Rusijos spec. tarnybų pareigūnas.
Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas visus kaltinimus „kategoriškai“ neigė. Rusija anksčiau atsisakė išduoti Juodkalnijai dar vieną kaltinamąjį – Ananie Nikičių, kuris taip pat įtariamas perversmo organizavimu, ir anot Maskvos jau gavo „pabėgėlio“ statusą.