Paryžiuje įsikūrusi institucija reguliariai vertina šalis pagal jų įsipareigojimą kovoti su pinigų plovimu, terorizmo finansavimu ir branduolinių, cheminių ar biologinių ginklų platinimo finansavimu. Patekimas į FATF „juodąjį“ arba „pilkąjį“ sąrašą gali smarkiai pakenkti šalies finansinei reputacijai ir daugumai valstybių yra ekonomiškai pražūtingas.
FATF sustabdė Rusijos narystę 2023-iųjų vasarį, praėjus metams po to, kai rusai įsiveržė į Ukrainą, tačiau kol kas nesumažino Rusijos reitingo. Dabar Ukraina deda pastangas, kad tai pasikeistų, pateikdama naujų įrodymų prieš Maskvą.
FATF yra viešai pareiškusi, kad Rusijos agresiją laiko nepriimtina ir prieštaraujančia jos esminiams principams, tačiau praktiškai, norint sumažinti Rusijos reitingą, reikalingas daugiašalis narių sutarimas.
Ukrainos įrodymų dokumentuose pabrėžiamas rusų bendradarbiavimas su tokiomis šalimis kaip Iranas ir Šiaurės Korėja, privačių karinių grupuočių, tokių kaip „Wagner“, finansavimas, pinigų plovimas ir kitos veiklos.
Šiuo metu Iranas, Šiaurės Korėja ir Mianmaras yra įtraukti į FATF aukščiausios rizikos sąrašą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!