Nešančioji raketa „Soyuz FG“ su pilotuojamu erdvėlaiviu „Soyuz MS-07“ ir nauja ilgalaikės ekspedicijos įgula sekmadienį 10 val. 21 min. Maskvos (9 val. 21 min. Lietuvos) laiku startavo iš I-osios Baikonūro kosmodromo starto aikštelės, vadinamos Gagarino startu.
Erdvėlaivio atsiskyrimas nuo trečiosios pakopos planuotas 10 val. 29 min. 48 sek. Maskvos (9 val. 29 min. 48 sek. Lietuvos) laiku.
Prisijungimas prie TKS pagal planą numatytas gruodžio 19 dieną. Pastaruoju metu skrydžiai į TKS trukdavo apie šešias valandas, bet šį kartą teks skrieti ilgiau dėl tarptautinės stoties pozicijos.
Erdvėlaivio įgulai vadovauja rusų kosmonautas 43-ejų Antonas Škaplerovas; kartu su juo vyksta NASA astronautas Scottas Tingle'as ir Japonijos agentūros JAXA astronautas Norishige Kanai.
TKS įgula 2018-uosius orbitoje sutiks keletą kartų, o dovanų jiems pristatys krovininiai rusų bei amerikiečių kosminiai laivai.
„Skrendu jau trečią kartą; trečią kartą Naujuosius sutiksiu orbitoje, – sakė A.Škaplerovas. – Per vieną parą mes 16 kartų apskriesime Žemę; Naujuosius pradėsime švęsti virš rytinių salų, kai stotyje bus apie 10 val. (Maskvos laiku), paskui, kadangi įguloje yra Norishige, švęsime Japonijos laiku, dar vėliau – Maskvos laiku, kai artėsime prie Europos“.
Beje, A. Škaplerovas dar ketina orbitoje vasarį švęsti ir savo gimtadienį, be to dar ir balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose 2018 metais. „Mes, kaip ir visi sąmoningi Rusijos piliečiai, dalyvaujame prezidento rinkimuose“, – sakė jis.
52-ejų S. Tingle'as ir 40-metis N. Kanai į kosmosą leidosi pirmą kartą. N. Kanai yra jauniausias astronautas Japonijos kosmoso agentūroje ir paskutinis iš trijų japonų astronautų, 2011-aisiais planuotų kelionėms į TKS.
JAV karinio jūrų laivyno kapitonas S. Tingle'as yra baigęs Perdju universitetą Indianoje; šią mokslo įstaigą baigė ir kosmoso legendas Neilas Armstrongas.
Kosminiai keliauninkai prisidės prie šiuo metu TKS esančių kolegų: ruso Aleksandro Misurkino bei NASA astronautų Marko Vande Hei ir Joe Acaba. TKS laboratorija, retas JAV ir Rusijos bendradarbiavimo pavyzdys, aplink Žemę maždaug 28 tūkst. km per valandą greičiu skrieja nuo 1998 metų.