Ataskaita buvo parengta remiantis rugpjūtį priimtu įstatymu dėl sankcijų taikymo JAV kenkiantiems asmenims ar įmonėms (CAATSA).
Šaltinių duomenimis, apie naujas sankcijas gali būti paskelbta jau ketvirtadienį. Įdomu yra tai, kad tik pasirodžius ataskaitai, kai kurie ekspertai pažymėjo, jog tai iš esmės „Forbes“ turtingiausiųjų rusų kelerių metų senumo sąrašas, sudarytas iš atvirai prieinamų duomenų. Todėl apie kažkokią jo vertę ar galimas sankcijas, remiantis šiuo sąrašu, tariamai negali būti ir kalbos.
Kovo mėnesį JAV dėl S. Skripalio ir jo dukters apnuodijimo cheminėmis medžiagomis išsiuntė 60 rusų žvalgų-diplomatų iš šalies. Šis sprendimas imtis sankcijų prieš rusų oligarchus bus dar vienas spaudimo Rusijai žingsnis iš JAV.
Anot „Washington Post“, sankcijos yra išskirtinai ekonominio pobūdžio ir yra nukreiptos į „oligarchus, turinčius ryšių su Vladimiru Putinu“. Kiek žmonių jos palies, kol kas dar nėra aišku.
Skripalių apnuodijimo išpuolis Didžiojoje Britanijoje sukėlė dar didesnį Vakarų šalių ir Maskvos santykių atšalimą. JAV pareiškė, kad pasitiki britų valdžios keliama versija, kad už šio pasikėsinimo stovi Rusija. Maskva, tradiciškai, kaltinimus neigia.
Kovo 15-ąją JAV paskelbė eilinį sankcijų sąrašą, į kurį buvo įtrauktas verslininkas Jevgenijus Prigožinas, vadinamas vienu iš V. Putino „iždininkų“ ir užsidirbęs milžiniškus turtus iš Kremliaus, Gynybos ministerijos ir kitų valdžios įstaigų aptarnavimo paslaugų, bei dar 18 žmonių, o taip pat ir „trolių fabrikas“ bei dar kelios įmonės kurie jį finansavo.
Šių metų sausį JAV įvedė sankcijas 21 fiziniam asmeniui ir 21 Rusijos organizacijai. D. Trumpo kritikai buvo nusivylę sausį paviešinta ataskaita apie Rusijos elitą, jų teigimu, sąrašas buvo pateiktas atmestinai, tačiau administracijoje pažymėjo, kad įtraukimas į sąrašą – tai tik pirminis, tiesioginių pasekmių nesukeliantis žingsnis, tačiau vėliau gali sekti sankcijos.