Galimybių, kad Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama grįš į Kinijos valdomą teritoriją, yra mažai, ketvirtadienį teigė šio Himalajų regiono pirmininkas, apkaltinęs Dalai Lamą tuo, kad jis toliau propaguoja Tibeto nepriklausomybę.
Dalai Lama pabėgo į Indiją 1959 metais, kai buvo numalšintas tibetiečių sukilimas prieš Kinijos valdžią. Liaudies išlaisvinimo armija į Tibetą įžengė 1951 metais.
"Jeigu Dalai Lama savo žodžiais ir darbais neatsisakys Tibeto nepriklausomybės siekių, vilčių jam sugrįžti yra mažai", - per spaudos konferenciją, įvykusią kasmetinės Kinijos parlamento sesijos metu, teigė Qiangba Puncogas (Čiangba Puncogas), kurio rangas prilygsta provincijos gubernatoriui.
Dalai Lama, 1989 metais apdovanotas Nobelio taikos premija, teigia, kad unikalios kultūros budistinei šaliai siekia tik didesnės autonomijos, o ne visiškos laisvės, tačiau Kinija laiko jį separatistu.
"Jau 48 metai, kaip jis yra pabėgęs iš Tibeto, ir per šiuos 48 metus jis tikrai nenuveikė nieko naudinga nei Tibeto žmonėms, nei savo tėvynei", sakė Qiangba Puncogas.
Nors nuo 2002 metų Kinija ir Dalai Lamos pasiuntiniai veda vangų dialogą Tibeto klausimu, analitikai teigia, kad šios derybos iš dalies vyksta dėl baimės, kad tremtyje mirus 71 metų dvasiniam lyderiui, regione gali kilti neramumai.