Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos kaltina Šiaurės Korėją ginklų tiekimu Maskvai, nors pagal Jungtinių Tautų sankcijas tai draudžiama.
Analitikai taip pat įspėja, kad branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja, suintensyvinusi artilerijos sviedinių ir sparnuotųjų raketų bandymus bei gamybą, tai galbūt daro prieš siųsdama juos Rusijai, naudoti kare Ukrainoje.
Tačiau Kim Yo Jong sakė, kad Pchenjanas „neketina eksportuoti savo karinių techninių pajėgumų į jokią šalį“, sakoma pareiškime, kurį penktadienį paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Kim Yo Jong taip pat apkaltino Seulą ir Vašingtoną „klaidinant viešąją nuomonę melagingais gandais, kad [mūsų] pagamintos ginklų sistemos yra skirtos eksportui į Rusiją“.
„Mums svarbiausia ne ką nors reklamuoti ar eksportuoti, bet siekti, kad mūsų kariuomenės karinė parengtis ir karinio atgrasymo priemonės būtų kokybiškai ir kiekybiškai tobulesnės“, – pabrėžė ji.
Šiaurės Korėja neseniai ėmėsi stiprinti karinius ryšius su Maskva, o praėjusį mėnesį dėkojo Rusijai už jos veto dėl JT ekspertų grupės, stebėjusios tarptautines sankcijas Pchenjanui, darbo pratęsimo.
Pietų Korėja kovą pranešė, kad Šiaurės Korėja nuo praėjusių metų liepos pristatė Rusijai apie 7 tūkst. konteinerių su ginklais, naudoti Maskvos kare Ukrainoje.
Vašingtono ir ekspertų teigimu, Pchenjanas tikisi mainais už ginklų tiekimą gauti įvairios karinės pagalbos, pavyzdžiui, palydovinių technologijų ir sovietinės karinės įrangos atnaujinimo.
Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja pareiškė, kad nuo šių metų kariuomenė gaus naujų 240 mm kalibro reaktyvinės artilerijos įrenginių, ir pridūrė, kad vyksta reikšmingi artilerijos kovinių pajėgumų pokyčiai.
Antradienį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, tikrindamas savo šalies taktinių raketų sistemą, paragino rengiantis karui vykdyti „epochines permainas“ ir pasiekti arsenalo gamybos tikslus.
„Taktiniai ginklai, įskaitant reaktyvinės artilerijos įrenginius ir raketas, kuriuos neseniai pademonstravome, gaminami tik vienai misijai vykdyti“, – sakoma Kim Yo Jong penktadienio pareiškime.
„Mes neslepiame, kad tokie ginklai bus naudojami atgrasyti nuo to, ko gali prisigalvoti Seulas“, – pridūrė ji.
Pchenjanui paskelbus Seulą savo pagrindiniu priešu, Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos santykiai išgyvena vieną blogiausių per pastaruosius dešimtmečius periodų.
Pchenjanas uždarė susivienijimui ir ryšiams su Pietų Korėja skirtas agentūras ir pagrasino karu „net dėl 0,001 mm“ teritorinio pažeidimo.