Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Ilas gimė Mount Paekdu regione. Jo tėvas buvo karininkas, būsimas Korėjos liaudies demokratinės respublikos (Šiaurės Korėjos) prezidentas.
1942 m. Kimas gimė po laiminga žvaigžde tikrąja to žodžio prasme. Jo gimimo metu danguje buvo netgi dvi vaivorykštės bei nauja žvaigždė.
Tačiau kiti įrašai (TSRS) skelbia, kad jis gimė Sibire, rašo dailymail.co.uk.
Augdamas Kimas ko gero pasižymėjo gabumais, nes baigė Pyongyango Kim Il Sungo universitetą. Kai jam sukako 33, tėvas Kimą paskelbė įpėdiniu.
Kimas visą laiką dirbo įvairiuose postuose, užėmė atsakingas pareigas.
1994 m. liepos mėn. uždarame Korėjos darbo partijos Centrinio komiteto plenume buvo nuspręsta visą valdžią perduoti Kim Jong-Ilui (1994 m. liepos 12 d. mirus jo tėvui). 1994 m. spalio 6 d. jam suteiktas „didžiojo vadovo“, titulas, jo tėvas vadintas „didžiuoju vadu“.
Kim Jong-Ilo valdymo epocha vertinama nevienareikšmiškai. Jis vis stiprino šalies karinę galią, nors dauguma eilinių korėjiečių badavo.
Teigiama, kad Š. Korėjos kariuomenė pagal skaitlingumą yra viena didžiausių pasaulyje. Vis dėlto, technologiniu požiūriu ji ganėtinai atsilikusi.
Akivaizdus technologinis atsilikimas buvo vienas akstinų kurti atsvarą Vakarų technologiniam pirmavimui - atominį ginklą.
Š. Korėja ko gero be didesnės kitų šalių pagalbos sugebėjo sukurti ir išbandyti branduolinę bombą. Kitas tokio ginklo kūrimo tikslas - turėti diplomatinį kozirį.
Politine prasme valdymas buvo gan nepastovus. Su P. Korėja kartais bendraudavo gan geranoriškai, vyko karo išskirtų Korėjos pusiasalio gyventojų susitikimai. Tačiau dažnai buvo ir konfrontacijų. Panašus bendravimas buvo ir su Vakarais, Japonija.
Apie Š. Korėjos vadovo asmenybę žinoma nedaug. Teigiama, kad jis iš ties buvo geras oratorius, mokėjo bendrauti su kariuomene. Š. Korėjos vadovas buvo nedidelio ūgio. Netgi teigiama, kad jis apsiaudavo paaukštintus batus. Taip pat nešiojo akinius.
Akcentuojama, kad velionis Kim Jong-Ilas bijojo skraidyti lėktuvu, todėl į užsienį vykdavo traukiniu.
Kalbama, kad Š. Korėjos vadovas buvo sukaupęs nemažą vyno kolekciją. Apie asmeninį gyvenimą taip pat nėra konkrečios informacijos. Teigiama, kad pirmoji jo žmona mirė. Manoma, kad jis galėjo turėti dvi žmonas. Kalbama apie tris jo sūnus ir dukrą.
Kim Jong-Ilas savo įpėdiniu pasirinko sūnų Kim Jong-Uną.
Taip pat skaitykite:
Šiaurės Korėjoje masiškai raudama dėl Kim Jong-Ilo mirties
Nepaisant gedulo dėl Kim Jong-Ilo mirties, Šiaurės Korėja vykdė raketų bandymus
Kim Jong-Ilas, jo įpėdinis ir Šiaurės Korėjos ateitis
Mirė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Ilas, postą perima jo sūnus