Azovo ir juodąją jūrą jungiančiame sąsiauryje sekmadienį praūžė pats stipriausias per pastaruosius 30 metų štormas. Jo metu nuskendo arba buvo pažeisti 8 laivai, 23 jūreiviai dingo be žinios, 24 pateko į ligoninę. Į vandenį pateko tūkstančiai mazuto ir sieros tonų. Rusijos Krizių valdymo ministerija dėl nelaimės kaltina laivų kapitonus, rašo „gazeta.ru“.
Viskas prasidėjo sekmadienį ryte – penktą valandą ryte reide šalia uosto „Kaukazas“ stovintis tanklaivis „Volga-Nafta“ su 4,8 tūkst. tonų mazuto kroviniu lūžo pusiau. Laivo priekis liko šalia kranto, o laivagalis nudreifavo į atvirą jūrą. Į pagalbą jūreiviams uosto tarnybos nusiuntė tris buksyrus, kurie evakavo žmonės nuo laivagalio, kuris tuo metu jau buvo užplaukęs ant seklumos. Vėjas tuo metu pūtė 32 m/sek greičiu, jūroje bangos siekė 4 metrus. Jūreiviai galutinai evakuoti 18.30 val. Iš tanklaivio į Juodąją jūrą išsiliejo apie 1000 tonų mazuto.
Maždaug po penkių valandų po pirmosios avarijos tame pačiame reide nuskendo krovininis laivas „Volnogorskas“, vežęs beveik 3000 tonų sieros. Devyni ekipažo nariai nusileido į gelbėjimo plaustą ir pasiekė krantą. Siera į vandenį nepateko, nes buvo hermetiškai supakuota.
Kol „Volnogorskas“ dreifavo, į jį atsitrenkė kitas krovininis laivas „Kovelis“, taip pat su sieros kroviniu. Prakirtus bortą laivas nuskendo, o 11 jūreivių gelbėtojai perkėlė į buksyrą.
Kol gelbėtojai evakavo „Volnogorsko“ ir „Kovelio“ jūreivius, sąsiauryje nuskendo trečias krovinis laivas su sieros kroviniu – „Nachičevanė“. Iš šio laivo kol kas (11 val.) pavyko išgelbėti tris žmones. Dar 8 ekipažo nariai laikomi dingusiais be žinios.
Konteineriai su siera