Per prisaikdinimo ceremoniją Baltuosiuose rūmuose jis kaltino JAV sveikatos apsaugos institucijas „vagiant mūsų vaikų sveikatą“.
Jo teigimu, šias institucijas turėtų ištikti toks pat likimas kaip ir Tarptautinės plėtros agentūrą (USAID), kurią JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija nori uždaryti.
Ketvirtadienį R. F. Kennedy jaunesniojo paskyrimas buvo patvirtintas 52 balsais „už“ ir 48 balsais „prieš“. Beveik visiems respublikonams pritarus, jis buvo patvirtintas dar vienu prieštaringai vertinamu D. Trumpo administracijos nariu.
Visuomenei geriau žinomas kaip „RFK jaunesnysis“, naujasis 71 metų sveikatos apsaugos sekretorius yra daugiau nei prieš šešis dešimtmečius nužudyto prezidento Johno F. Kennedy sūnėnas.
R. F. Kennedy jaunesnysis nuo šiol vadovaus departamentui, kuriame dirba 80 tūkst. darbuotojų ir kurio biudžetas siekia 1,7 trilijono JAV dolerių (1,64 trln. eurų).
Jis perima departamentą tuo metu, kai JAV mokslininkai įspėja apie galimą paukščių gripo pandemiją, mažėjant vaikų skiepijimo apimtims ir atsinaujinant kažkada nuslopintoms vaikystės ligoms.
Per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose R. F. Kennedy jaunesnysis atrėmė kritiką dėl savo skeptiško požiūrio į skiepus. Jis pareiškė, kad buvo neteisingai suprastas, ir tvirtino, kad tik pasisakė už „sveiko proto“ politiką.
„Vakcinos turėtų būti išbandytos, jos turėtų būti saugios, visi turėtų gauti informuoto asmens sutikimą“, – sakė naujasis sveikatos apsaugos sekretorius.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas vienas pirmųjų socialiniame tinkle „X“ pasveikino R. F. Kenedį jaunesnįjį.
Vos grįžęs į Baltuosius rūmus D. Trumpas paskelbė, kad JAV – didžiausia PSO rėmėja – pasitrauks iš šios organizacijos. PSO vadovas ragina persvarstyti šį sprendimą.
Pastaruosius du dešimtmečius R. F. Kennedy jaunesnysis daug laiko skyrė sąmokslo teorijų skleidimui – nuo skiepų vaikams siejimo su autizmu iki tvirtinimo, kad COVID-19 virusas neveikė žydų aškenazių ir kinų. Jis taip pat ne kartą abejojo tuo, ar mikrobai iš tikrųjų sukelia užkrečiamąsias ligas.
Tačiau kadaise jis buvo gana garsus aplinkosaugos teisininkas, padavė į teismą chemijos milžinę „Monsanto“ ir kaltino klimato kaitos neigėjus išdavyste.
Vis dėlto būtent jo posūkis link respublikonų pozicijų – ypač dėl teisės į abortą, kurią anksčiau rėmė, o vėliau panoro dar labiau riboti – pelnė konservatyvių įstatymų leidėjų, įtariai vertinusių jo praeitį, palaikymą.
Per įtemptus R. F. Kennedy jaunesniojo patvirtinimo klausymus demokratai atkreipė dėmesį į gerus honorarus už konsultavimą iš advokatų kontorų, kurios bylinėjasi su farmacijos bendrovėmis. Demokratų teigimu, tai akivaizdūs interesų konfliktai.
Jie taip pat atkreipė dėmesį į įtarimus dėl netinkamo seksualinio elgesio ir jo teiginius, kad šaudynės mokyklose yra susijusios su antidepresantais.
Galiausiai prieš jo paskyrimą balsavo tik vienas respublikonas – buvęs Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas, kuris vaikystėje sirgo poliomielitu. Visi demokratai buvo prieš R. F. Kennedy jaunesniojo paskyrimą.
R. F. Kennedy jaunesnysis įgavo tvirtesnį pagrindą reklamuodamas savo darbotvarkę „Padarykime Ameriką vėl sveiką“ (angl. Make America Healthy Again, MAHA). Šiuo šūkiu, suformuluotu pagal D. Trumpo garsųjį šūkį „Padarykime Ameriką vėl didžią“ (angl. Make America Great Again, MAGA), R. F. Kennedy jaunesnysis pabrėžia būtinybę kovoti su šalies lėtinių ligų krize, labiau akcentuojant maisto pramonės atsakomybę.
Senatas iki šiol pritarė visiems D. Trumpo kandidatams į vyriausybės narius, taip pabrėždamas jo geležinę valdžią Respublikonų partijoje.
Tarp jų – Tulsi Gabbard, trečiadienį patvirtinta nacionalinės žvalgybos direktore, nors anksčiau ji rėmė priešiškas šalis, įskaitant Rusiją ir Siriją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!