Kenijoje policija vandens patrankomis bei ašarinėmis dujomis apšaudė į R. Odingos mitingą bandančius patekti protestuotojus, praneša BBC.
Baltais raiščiais pasižymėję bei Kenijos nacionalinį himną giedantys protestuotojai policijos buvo sustabdyti ir išvaikyti apie kilometrą nuo miesto centro. Pranešama, kad raitoji policija bando užblokuoti kelius į mitingą ir kitose miesto vietose.
Kenijos opozicijos lyderis Raila Odingas nepaisant draudimų pažadėjo rengti masinį mitingą šalies sostinės Uhuru (laisvės) parke.
Pripažinti pralaimėjimą atsisakantis R. Odinga teigia, kad mitingas butų taiki žinia opozicijos rėmėjams, tačiau rinkimus laimėjusio dabartinio Prezidento Mwai Kibakio atstovai ragina pripažinti pralaimėjimą, nerizikuoti daugelio keniečių gyvybėmis ir neskatinti jų atvykti į sostinę Nairobi.
Pranešama, kad saugumo pajėgos apsupo parką, kuriame turėtų vykti mitingas, ir neleidžia į jį patekti R. Odingos rėmėjams.
Po galimai suklastotų rinkimų kilus smurto bangai Kenijoje jau žuvo 300 žmonių, o dar 70 000 bijodami dėl savo gyvybių buvo priversti palikti namus.
Buvo tikimasi, kad konfliktą padės išspręsti Afrikos Sąjungos vadovas, Ganos Prezidentas Johnas Kufuoras, bet, BBC duomenimis, jo vizitas neįvyks. Anot Kenijos finansų ministro, šaliai tarptautinio tarpininkavimo nereikia, nors pats J. Kufuoras teigia, kad M. Kibakis jį kvietė atvykti.
Tuo tarpu JAV ambasadorius Kenijoje abiejų pusių lyderius paragino dirbti kartu ir atstatyti šalyje taiką, nors rinkimų rezultatai ir yra ginčytini.
M. Kibakis visus naujai išrinktus parlamentus pakvietė skubiam susitikimui, tačiau R. Odingos partija susitikime dalyvauti atsisakė ir pareikalavo, kad dabartinis prezidentas atsistatydintų. R. Odinga teigia, kad dialogas su vagimi neįmanomas.
Tarptautinė bendruomenė bijo, kad etninį atspalvį vis labiau įgaunantis konfliktas gali virsti į genocidą, kurio kurstymu abi pusės jau kaltina viena kitą.
Etniniai konfliktai Afrikoje būna ypač skaudūs - praeitame dešimtmetyje vykęs Ruandos genocidas nusinešė netoli milijono gyvybių, o 2003 metais Sudano regione Darfūre prasidėjusi ir vis dar nesibaigianti krizė - beveik pusę milijono.