Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta pirmasis uždegs puslankiu išdėliotų dramblių durklų krūvą Nairobio nacionaliniame parke, kuri tikriausiai liepsnos kelias dienas. Šalies vadovas penktadienį reikalavo visiškai uždrausti prekybą dramblio kaulu, kad būtų sustabdyta kontrabanda, o pasaulio laukiniai drambliai būtų apsaugoti nuo išnykimo.
„Prarasti mūsų dramblius reikštų prarasti esminę mums patikėto paveldo dalį. Viskas paprasta – mes neleisime, kad taip nutiktų“, – U.Kenyatta sakė per Afrikos valstybių vadovų ir aplinkosaugininkų susitikimą.
„Netapsime afrikiečiais, kurie stovėjo nuošalyje, kai prarandame savo dramblius“, – pabrėžė jis.
Kenijos sukrauti laužai bus didžiausia kada nors surengta dramblio kaulo naikinimo akcija. Bus sudeginta 105 tonos dramblių durklų; toks kiekis yra mažiausiai septynis kartus didesnis už bet kurias kitas anksčiau sudegintas atsargas.
Taip pat bus sudeginta 1,35 tonos raganosio ragų, nupjautų nuo maždaug 340 nužudytų nykstančių gyvūnų.
Sukrečiantys skerdynių mastai
Afrikoje šiuo metu gyvena 450–500 tūkst. dramblių, bet kasmet jų šiame žemyne nužudoma daugiau negu 30 tūkst., brakonieriams mėginant pasipelnyti iš didžiulės dramblio kaulo paklausos Rytų Azijoje, kur neapdoroti durklai parduodami po maždaug 1 000 JAV dolerių (800 eurų) už kilogramą.
Nairobyje sukrautuose laužuose sudėta apie 16 tūkst. dramblių durklų ir dramblio kaulo dirbinių.
Kenijoje konfiskuotas dramblio kaulas neretai naikinamas deginant, bet naujausia akcija nustelbia visas ankstesnes.
Juodojoje rinkoje toks dramblio kaulo kiekis galėtų būti parduotas už daugiau negu 100 mln. dolerių, o už sunaikinimui paruoštus raganosių ragus būtų galima gauti dar 80 mln. dolerių.
Raganosių ragų kaina gal siekti 60 tūkst. dolerių už kilogramą; ši medžiaga, Azijoje laikoma panacėja ir afrodiziaku, yra brangesnė už auksą arba kokainą.