• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo reiškinys, kuomet žmonės nebesinaudoja stomatologų paslaugomis ir nesivalo dantų. „Dvasiniai mokytojai“ ieško karieso ar kitų dantų ir dantenų ligų priežasčių žmogaus psichologijoje, santykiuose su artimaisiais. Ilgainiui tokie asmenys įtraukiami į „mokymus“, už kuriuos dažnai palieka apvalias sumas.

Rusijos socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo reiškinys, kuomet žmonės nebesinaudoja stomatologų paslaugomis ir nesivalo dantų. „Dvasiniai mokytojai“ ieško karieso ar kitų dantų ir dantenų ligų priežasčių žmogaus psichologijoje, santykiuose su artimaisiais. Ilgainiui tokie asmenys įtraukiami į „mokymus“, už kuriuos dažnai palieka apvalias sumas.

REKLAMA

„Visos dantų problemos kyla galvoje“

Tinklaraštininkas Aleksejus Kostenka, kuris vadina save „psichostomatologu“, rekomenduoja žmonėms atsisakyti dantų valymo, o dantų ligas gydyti minčių galia, rašoma „Baza“. Kartu su, kaip jie patys tikina, farmacininkės išsilavinimą turinčia žmona jiedu teikia žmonėms patarimus, kaip atsisakyti dantų valymo ir surasti „tikrąsias problemas“.

A. Kostenka pats save vadina „mokslinės psichosomatikos specialistu“, specializuojasi „psichosomatiniame dantų gydyme“. Tiesa, medicinos mokslo šarlatano veikloje nėra daug. Pavyzdžiui, „psichostomatologo“ ir jo žmonos manymu, žmogui dantų valytis šepetėliu nereikia, nes dantys – „vieninteliai atviri kaulai žmogaus organizme“. Jo teigimu, visi nešvarumai, kurie kaupiasi ant emalio yra „sveika“, netgi apsaugo pačius dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Čia žmogaus biologiją išmanantiems žmonėms turėtų kilti daug klausimų: mokslininkai dantų nelaiko kaulais. Jie yra panašūs savo sudėtimi, tačiau pagrindinė kaulų medžiaga yra baltymas kolagenas, kurio dėka šie organai gali atsistatyti, pavyzdžiui, lūžių metu. Dantys, kuriuos sudaro emalis, dentinas, cementas ir pulpa (minkštasis gyvasis audinys), tokios galimybės neturi.

REKLAMA

A. Kostenkos teigimu, „visos problemos su dantimis kyla galvoje“, o savo mokymų programą jis parduoda už 6,6 tūkst. rublių (66 eurai).

Blogą burnos kvapą siūlo „gydyti“ psichoterapija

Į tokio pobūdžio pamokslininkus būtų galima nekreipti jokio dėmesio, bet socialinių tinklų ir žmonių patiklumo dėka jis sulaukia nemažo populiarumo. Neatbaido jų net itin keisti vieši A. Kostenkos bei jo pasekėjų pamokymai „Telegram“ kanale, kuriame šiuo metu yra apie 2 tūkst. vartotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, moteriai, kurios vaikas nukrito nuo paspirtuko ir pažeidė du priekinius dantis, „psichostomatologas“ rekomendavo „jo nekontroliuoti ir leistis traumuotis, o vaikas dantis tegul liežuviu įstumia atgal“.

Su blogu burnos kvapu, kuris natūraliai atsiranda nesivalant dantų, siūloma kovoti ėjimu į psichoterapijos seansus ir ten „išsiaiškinti, kokį asmenį bandoma nubaidyti tuo kvapu“.

Vienos mergaitės motinai, kuri skundėsi ant dantenos išaugusiu pūliniu, A. Kostenkos pasekėjas rekomendavo įsigilinti į „neapykantą savo mamai, kuri tokiu būdu pasireiškė mergaitei“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats A. Kostenkos ir jo žmonos mokymas lengvatikiams yra klasikinis ir mažai kuo skiriasi nuo panašių schemų: tariamai galima atsiauginti sugedusius dantis, tereikia tik „pakankamai koncentruoti dėmesį, prižiūrėti organizmą, valios pastangų ir prisiminimų apie dantų augimą vaikystėje“.

Tie, kuriems dėl savaime suprantamų priežasčių tai nepavyksta, yra apkaltinami „nepakankamai stengęsi“ ar „nepakankamai tikintys“.

REKLAMA

Stomatologas: tai pavojingos teorijos

Leidinio „Afiša“ kalbintas stomatologas Šamilis Magmadovas pavadino tokią žmonių savigydą pavojinga ir absurdiška.

„Koncepcija „organizmas pats su viskuo susitvarkys, nereikia jam trukdyti“ yra prieštaraujanti mokslui ir labai pavojinga, pradedant rūpinimusi dantų higiena ir baigiant labiau pavojingomis teorijomis, tokiomis kaip AIDS disidentai“.

Paklaustas, ar įmanoma žmonėms nesivalyti dantų dešimt metų, kaip tvirtina kai kurie „psichostomatologijos kurso“ dalyviai, medikas atsakė, jog tai yra įmanoma, tačiau pasekmės bus liūdnos.

„Ar realu dešimt metų nevalyti dantų? Žinoma, kad taip. Tačiau toks žmogus netrukus susidurs su pasekmėmis: pirmiausia dantų akmenimis, vėliau dantenų uždegimu ir ėduonimi, periodontitu. Kariesas galiausiai virs pulpitu ir periodontitu. Dantys taps judrūs, burnos ertmėje paūmės uždegiminiai procesai. Visą šį laiką lydės itin blogas burnos kvapas. Galiausiai neliks nė vieno danties, o neigiamas poveikis išplis į visą organizmą“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų