Jungtinėje Karalystėje gyvenantis Rupertas Ellisas prieš porą metų nusipirko namą Kamborne, Kornvalyje, ir tuo metu dar nežinojo, kad kadaise tai buvo „Tehidy Minerals Company“ pagrindinis biuras.
Po pokalbio su statybininku, kuris devintajame dešimtmetyje dirbo tame name, ir praleidus maždaug savaitę trankant sienas, jis atrado duris į kasyklos rūsį su ženklu „T Withers and Sons“.
Rupertas Ellis pasakojo, kad namuose, kuriuos apie 1832 metus pastatė garsioji Basset‘ų šeima, teko susidurti su kitais keistais įvykiais, įskaitant mirguliuojančias lempas, daužymus ir paslaptingus žingsnius. R. Ellisas, turintis kavinę „Espressini“ Falmouth mieste, mano, kas jam galėjo „padėti“ neįprastu būdu atrasti rūsį.
Jis sakė: „Kalbėdamasis su keletu vietinių žmonių, tarp kurių ir su čia gyvenusio ir dirbusio kasyklos kapitono proanūkiu, atradau daugybę istorinės informacijos apie namą ir paslėptą jo turinį, įskaitant rūsį, kuris buvo naudojamas laikyti kasyklos ir mineralų žemėlapius. Visa tai buvo užmūryta ir užtinkuota. Pradėjau sluoksnių nuėmimo ir grįžimo prie originalių sienų procesą. Kai kalbėjausi su statybininku, kuris dirbo name devintajame dešimtmetyje, jis paklausė: „Ar jau radai rūsį?“ Aš atsakiau: „Ką tokį?“
„Aš praleidau maždaug savaitę trankydamas sienas, bandydamas tiksliai išsiaiškinti, kur jis yra. Tai skamba labai keistai, bet aš tikrai tikiu, kad šis namas yra apsėstas. Šiame name buvo daug keistų sutapimų ir įvykių. Aš jaučiu, kad šis namas pasirinko mane, o ne aš jį“, – aiškino namo savininkas.
„Turėjau nuostabų plakatą iš renginio, kurį surengiau savo kavinėje, ir aš jį atrėmiau į sieną kambaryje. Plakato antraštėje parašyta „Ar tu galvoji apie tą patį, ką ir mes?“ Taigi, padariau maždaug keturias mažas bandomąsias skylutes sienoje. Tada pasiėmiau pneumatinį plaktuką, nes pamačiau, kad pro vieną skylutę kažkas matosi. Kai praplėčiau ją, tapo matomas „T Withers and Sons“ ženklas ant rūsio durų. Tai taip keista, nes plakatas buvo atremtas tiksliai į tas duris ir ten jis prabuvo maždaug pusantrų metų“, – pasakojo R. Ellisas.
Rupertas Ellisas tiki, kad būtent šiame kambaryje buvo bandyta atkreipti jo dėmesį, galbūt tam, kad jis atrastų slaptą rūsį.
Jis sakė: „Maždaug prieš tris ar keturis mėnesius turėjau incidentą, kai įsijunginėjo ir išsijunginėjo šviesa. Tai ne pirmas kartas, kai namuose nutiko keisti dalykai. Aš manau, kad negaliu jų paprastai paaiškinti.“
„Kai tik atsikėliau čia gyventi, girdėdavau įvairius trenksmus. Taip pat kiekvieną vakarą pabundu tam tikru laiku. Vieną kartą pas mane nakvojo draugas, kuris tvirtino, kad girdėjo žingsnius. Tikrai buvo keletas nepaaiškinamų įvykių. Tai nėra kažkas, ko bijočiau – jaučiu, kad prisijungiu prie kompanijos“, – apie kraupius nutikimus namuose pasakojo R. Ellisas.
Jis pridūrė: „Tame kambaryje teko skaityti taro kortas su drauge, kuri nieko nežinojo apie namą, ir ji pasakė, kad „tavo prosenelis stebi viską, ką darai, ir labai palaiko tave“.
Tai įvyko po to, kai Rupertas atrado rūsio duris su ženklu „T Withers and Son, iš Bilstono Midlande“.
„Aš pagalvojau, kad visa tai skamba tikrai pažįstamai, ir mama man pasakė, kad Jackas Willisas, mano prosenelis iš tėvo pusės, kilęs iš Bilstono ir jis buvo šaltkalvis. Viskas taip keista. Galite viską aiškinti kaip atsitiktinumą, tačiau sutapimų yra per daug. Todėl manau, kad turiu atsakomybę grąžinti namą į tokią būklę, kokioje jis pats nori būti“, – sakė R. Ellisas.
Iš pradžių rūsys buvo įeinamas seifas su kambariu gale, kurį, pasak R. Elliso, vis dar gali slėpti tinkas. Jame turėtų būti kasyklos planai, atlyginimų išrašai ir rūda.
Rupertas Ellisas sakė: „Dėl to, kad labai myliu istoriją ir turiu archeologijos srities kvalifikaciją, noriu sugrąžinti kai kuriuos namo bruožus ir atrasti paslėptus lobius.“
Seifo šonų užpildymuose matomi dideli turkio spalvos vario grynuoliai, o tai greičiausiai reiškia, kad statant namą buvo naudojamos kasyklos atliekos. Dabartinis miegamasis kadaise buvo posėdžių kambarys, kuriame aplink didelį ąžuolinį stalą sėdėjo 20 darbuotojų, o jame esančios originalios plytelės buvo palaidotos po šiuolaikinėmis laminuotomis grindimis.
Dabartinis namo savininkas sakė: „Aš restauruosiu viską ir perklosiu originalų parketą. Šiuo metu valau 5000 blokų bukinių grindų, kad atkurčiau originalų kambario pobūdį.“
Jis pridūrė: „Jaučiu tam tikrą ironiją dėl namo ir rūsio atradimo bei jų istorijos atkūrimo. Galbūt sužinosime daugiau apie kasybos renesansą Kamborne. Tai tikrai įdomus laikotarpis Kamborno istorijoje – dabar galėsime vėl jį grąžinti į žemėlapį“.