Viskas prasidėjo nuo to, kad katinas, vardu Pepperis, grįžo į namus Gainsvilyje, Floridoje, ir numetė negyvą pelę prie šeimininko kojų.
Pepperio šeimininkas, Johnas Lednickis, yra virusų ekspertas, todėl jis atliko tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti, ar graužikai yra elnių raupų viruso, kuris sukelia elniams būdingus odos pažeidimus, platintojai.
Tačiau, kai profesorius ir jo komanda ištyrė pelę, elnių raupų viruso nerado. Vietoj to jie nustatė, kad pelė buvo užsikrėtusi jeilongvirusu.
Iki tol jeilongvirusas JAV dar niekada nebuvo pastebėtas. Jis buvo aptinkamas tik Pietų Amerikoje, Europoje, Afrikoje ir Azijoje, o juo dažniausiai užsikrečia graužikai, šikšnosparniai ir katinai, medžiodami laukinius gyvūnus.
Atliktas tyrimas
JAV mokslininkai, su Pepperio pagalba, atliko pirmąjį pasaulyje tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad jeilongvirusas skiriasi nuo kitų šios genties virusų.
Jis buvo pavadintas „Gainsvilio graužikų jeilongvirusu 1“ (GRJV1).
Jeilongvirusas priklauso platesnei virusų šeimai, kurie žinomi dėl to, kad yra perduodami tarp gyvų organizmų ir sukelia kvėpavimo takų infekcijas žmonėms.
Komanda užkrėtė skirtingų rūšių ląsteles GRJV1, norėdama išsiaiškinti, ar jis gali daryti tą patį.
„Jis vienodai gerai auga graužikų, žmonių ir beždžionių ląstelėse, todėl gali plisti“, – paaiškino profesorius.
Vis dėlto, pranešama, kad panikuoti nėra prasmės, nes dauguma žmonių nepalaiko daug kontaktų su laukiniais graužikais, galinčiais užkrėsti šiuo virusu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!