• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas nutekino slaptą JAV kariuomenės informaciją? (papildyta 17:12)

Internetinė svetainė „Wikileaks“, kuri specializuojasi viešindama anoniminių šaltinių pateikiamą slaptą medžiagą, teigia, kad JAV kariuomenei sulaikius asmenį, kuris, kaip įtariama, svetainei perdavė slaptus JAV kariuomenės dokumentus, tinklalapio darbas nenukentės.

REKLAMA
REKLAMA

„Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as „BBC News“ pareiškė, kad kiti potencialūs svetainės informatoriai neturėtų išsigąsti ir toliau turėtų teikti slaptą informaciją.

REKLAMA

Skelbiama, kad JAV kariuomenė sulaikė savo karinį analitiką Bradley Manningą, kuris įtariamas nutekinęs svetainei įslaptintą informaciją „Wikileaks“ svetainei.

J. Assange'as neprasitarė, ar B. Manningas iš tikro buvo jo šaltinis.

„Mes stengiamės apsaugoti savo šaltinius. Mes nežinome, ar B. Manningas yra tas šaltinis, tačiau suprantame, kad jam pareikšti kaltinimai yra itin rimti, todėl sieksime jį apginti“ - kalbėjo J. Assange'as.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad B. Manningas sulaikymo metu buvo Kuveite ir dabar jam skirtas ikiteisminis suėmimas.

Manoma, kad būtent šis JAV kariuomenės specialistas nutekino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip 2007 metais sraigtasparniu „Apache“ atskridę JAV kariai Bagdade nužudo 12 žmonių, tarp kurių buvo ir du „Reuters“ žurnalistai. Per incidentą buvo smarkiai sužeisti ir du vaikai, kurie buvo transporto priemonėje, atskubėjusioje padėti apšaudomiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Manningo tapatybę, kaip rašo BBC, atskleidė buvęs itin įtakingas programišius Adrianas Limo, su kuriuo B. Manningas bendravo elektroniniu paštu ir interneto sparčiųjų žinučių programa.

A. Lamo BBC teigė, kad per pokalbius B. Manningas prasitarė planuojantis svetainei „Wikileaks“ perduoti karinių vaizdo įrašų ir apie 260 tūkst. slapto JAV ambasados susirašinėjimo pranešimų.

REKLAMA

Programišius įdavė B. Manningą teisėsaugai, nes esą nenorėjo pakenkti JAV nacionaliniam saugumui ir trukdyti tyrimo dėl dokumentų išviešinimo. „Aš nenorėjau, kad į mano duris pasibelstų FTB agentai“ - kalbėjo A. Lamo.

Jis anksčiau buvo apkaltintas įsilaužimu į „The New York Times“, „Yahoo“ ir „Microsoft“ puslapius. Dabar A. Lamo dirba žurnalistu ir saugumo analitiku.

REKLAMA

Tačiau J. Assange'as kvestionuoja A. Lamo motyvus ir jo patikimumą.

„Jis sulaužė pačia svarbiausią žurnalistikos priesaiką – saugoti šaltinių konfidencialumą“ - teigė „Wikileaks“ kūrėjas.

Jis taip pat aiškino, kad dalis A. Lamo kalbų atrodo yra melas.

J. Assange'as teigia nieko nežinantis apie minėtus 260 tūkst. pranešimų, kuriuos B. Manningas esą planavo perduoti svetainei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Wikileaks“ nuo pat savo atsiradimo 2006 metais internete skelbia anoniminių šaltinių perduotą slaptą informaciją. 2009 metų lapkritį svetainėje buvo pasirodžiusios išklotinės, kuriose buvo 573 tūkst. tekstinių pranešimų, siųstų per Rugsėjo 11 dienos atakas, tekstai.

Be to, svetainėje buvo paskelbtas ir galimų britų nacionalistinės partijos BNP narių sąrašas. Galiausiai buvo paviešintas ir dokumentas, kuriame detalizuojami Gvantanamo bazėje kalintiems įtariamiems teroristams taikomi apribojimai.

Kiek anksčiau šiais metais „Wikileaks“ paskelbė ir 2008 metų Pentagono ataskaitą, kurioje svetainė yra įvardijama kaip kelianti grėsmę JAV kariuomenei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų