Izraelis siekia robotizuoti savo kariuomenę. Skelbiama, kad po 10-15 metų trečdalis Izraelio karinių mašinų bus nevaldomos. Taip teigia vienos didžiausių Izraelio ginklų gamybos kompanijų „Rafael Advanced Defence Systems Ltd.“ viceprezidentas Gioras Katzas.
Izraelio kariuomenės pulkininkas leitenantas Orenas Berrebbis teigia, kad į mūšio lauką siekiama siųsti kuo daugiau nevaldomų kovos mašinų, kad kiltų kuo mažesnė rizika kariams. Jis teigia, kad vis daugiau operacijų vietoje karių gali atlikti būtent robotai.
G. Katzas teigia, kad kariuomenė pastaruoju metu žengia į robotizavimo erą.
Visame pasaulyje karinių robotų kūrimo programas turi daugiau nei 40 valstybių. JAV ir dauguma kitų pasaulio valstybių itin smarkiai investuoja į nepilotuojamų lėktuvų kūrimą. Net Libane veikianti teroristų grupuotė „Hezbollah“ per 2006 metų karą prieš Izraelį panaudojo 4 Irane pagamintus nepilotuojamus lėktuvus.
Kai JAV 2003 metais įsiveržė į Iraką, jos teturėjo tik saujelę nepilotuojamų lėktuvų. Šiandien JAV turi apie 7 tūkst. nepilotuojamų orlaivių ir dar 12 tūkst. žemės robotų, kurie naudojami tokioms užduotims kaip žvalgyba ar bombų nukenksminimas.
2009 metais JAV karinės oro pajėgos pirmą kartą per savo istoriją apmokė daugiau „pilotų“ nepilotuojamies lėktuvams nei naikintuvų ar bombonešių pilotų.
Itin sparčiai savo kariuomenės robotizavimo programą vykdo ir Izraelis. Tarp naujausių išradimų yra nevaldoma „Guardium“ transporto priemonė, kuri patruliuoja Izraelio pasienyje su Gazos ruožu ir Libanu. Ši transporto priemonė turi įrengtus optinius sensorius ir visą reikalingą stebėjimo įrangą, tad patruliavimo darbuose gali pakeisti karius, kuriems nuolat kyla grėsmė būti užpultiems ir pagrobtiems teroristų.
Be to, per 2009 metų karą Gazos ruože Izraelis naudojo specialius nuotolinio valdymo buldozerius, kurie galėjo atverti tiekimui reikalingus kelius ir aprūpinti karius maistu bei amunicija.
Per ateinančius metus Izraelio inžinieriai tikisi užbaigti konstruoti šešiaratį, balsu valdomą robotą „Rex", kuris galėtų gabenti 250 kilogramų amunicijos ir taip atpalaiduoti į priekį besiskverbiančius pėstininkus nuo papildomos naštos.
Po to, kai bombų prikrauti žvejybiniai laivai 2002 metais Gazos pakrantėje norėjo susprogdinti Izraelio karinio jūrų laivyno fregatą, Izraelis sukonstravo puikiai apginkluotą, greitaeigę nepilotuojamą valtį „Protector SV“. Šios valtys sudaro vis didesnę Izraelio laivyno dalį.
Be to, Izraelis gali pasigirti ir puikiais nepilotuojamais žvalgybos lėktuvais.