UNIAN paklausė Ginkluotojų Ukrainos pajėgų bepiločių orlaivių būrio vado Igorio Lucenkos, dėl kokių priežasčių į karą galėjo įsitraukti Kinijos piliečiai.
Vakar V. Zelenskis pranešė, kad Ukrainos pajėgos paėmė į nelaisvę du Kinijos karius. Tačiau pirmieji pranešimai apie kinų karių buvimą fronte pasirodė prieš metus. Kodėl jie buvo suimti tik dabar? Ar jų taip mažai, ar jie per daug atsargūs?
Darant prielaidą, kad jie atvežti tokiu pat pagrindu kaip ir visų kitų šalių kariai – nemanau, kad jų yra daug. Kinai, skirtingai nei kai kurios kitos tautos, nelabai mėgsta kariauti.
Kiek tikėtina, kad šie „samdiniai“ yra žvalgybos pareigūnai, atvykę čia su tyliu Kinijos žvalgybos tarnybų ar Gynybos ministerijos leidimu mokytis kariauti šiuolaikinėmis sąlygomis?
Visai tikėtina. Žvalgybos tarnybos Kinijoje vaidina itin didelį vaidmenį, tai panašu į tai, koks valstybės vaidmuo yra Rusijoje. Jei būčiau bet kuri žvalgybos tarnyba, pasinaudočiau šiuo konfliktu kaip puikia galimybe įgyti patirties, gauti informacijos ir pan. Pirmiausia tai būtų informacijos apie pačius rusus rinkimas. Abejoju, kad Ukraina turės tiesioginį konfliktą su Kinija. Tačiau konfliktų su rusais būta net neseniai.
Ukrainiečių į nelaisvę paimtas kinų karys atskleidė, kaip pateko į Rusijos kariuomenę
Kinijos pilietis, kurį Ukrainos pajėgos paėmė į nelaisvę per mūšius Luhansko srityje, atskleidė, kad per tarpininką Kinijoje įstojo į Rusijos kariuomenę, už tai jis sumokėjo 300 000 rublių (apie 3480 JAV dolerių), jam buvo pažadėta Rusijos pilietybė.
Tai balandžio 9 d. pranešė leidinys „Ukrajinska pravda“, remdamasis Luhansko operatyvinės taktinės grupės komunikacijos skyriumi.
Jam buvo pažadėta Rusijos pilietybė
Pasak belaisvio, jis įstojo į Rusijos kariuomenę per tarpininką Kinijoje, sumokėdamas 300 000 rublių už galimybę įstoti į Rusijos ginkluotąsias pajėgas.
Jis pranešė, kad buvo apmokytas laikinai okupuotoje Luhansko srities teritorijoje, priklausydamas Kinijos piliečių grupei. Mokymai apėmė pagrindinius karinius įgūdžius, jie vyko be vertėjo, o bendraujant buvo remiamasi gestais ir mobiliuoju vertėju.
Jis teigė, kad pagrindinė jo motyvacija buvo noras tapti kariškiu ir gauti Rusijos Federacijos pilietybę. Jis taip pat paminėjo, kad kai kurie Kinijos piliečių grupės nariai turėjo teisinių problemų Kinijoje.
Dėl kalbos barjero jis ne iki galo žinojo situaciją puolimo metu. Mūšio metu grupė patyrė nuostolių ir, negalėdama toliau priešintis, nusprendė pasiduoti.
Asmuo šiuo metu bendradarbiauja su Ukrainos institucijomis, jo tapatybė ir pilietybė patvirtinta. Jis pažymėjo, kad jo šeima žinojo apie jo ketinimus vykti į Rusiją, nors oficialiai jis keliavo kaip turistas.
Luhansko operatyvinės taktinės grupės komunikacijos skyrius taip pat pabrėžė, kad Ukraina griežtai laikosi Ženevos konvencijos dėl elgesio su karo belaisviais nuostatų. Su suimto Kinijos piliečio atžvilgiu atliekami visi būtini tyrimo ir procesiniai veiksmai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!