Jis Maskvos pareiškimą apie Ukrainos pasienyje sutelktų pajėgų atitraukimą pavadino „melu“.
Pareigūnas taip pat pakartojo, kad Rusija gali sufabrikuoti „melagingą“ pretekstą ir „bet kurią akimirką“ įsiveržti į Ukrainą.
Jis pridūrė, kad nors Maskva sako norinti rasti diplomatinį krizės sprendinį, jos veiksmai rodo priešingai.
JAV viceprezidentė Miuncheno saugumo konferencijoje susitiks su V. Zelenskiu
JAV viceprezidentė Kamala Harris šią savaitę kasmetinės Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, trečiadienį pranešė Baltųjų rūmų aukšto rango pareigūnas.
Šeštadienį numatytas susitikimas bus „reali proga pabrėžti mūsų įsipareigojimą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, sakė pareigūnas.
J. Bidenas ir O. Scholzas reikalauja iš Maskvos realių žingsnių deeskalacijos link
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį paragino Maskvą imtis realių žingsnių įtampai dėl Ukrainos sumažinti ir sakė, jog kol kas nematyti jokių reikšmingo Rusijos pajėgų atitraukimo nuo Ukrainos sienos ženklų.
„Tolesnės Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą grėsmė išlieka didelė, būtinas ypatingas atsargumas“, – nurodė Vokietijos kanclerio biuras pranešime, išplatintame po J. Bideno ir O. Scholzo pokalbio telefonu.
„Rusija privalo imtis realių žingsnių deeskalacijos link“, – pažymėjo lyderiai ir dar kartą įspėjo Maskvą, kad bet kokia tolesnė agresija prieš Ukrainą neišvengiamai sukeltų „itin rimtų pasekmių“.
O. Scholzas paskambino J. Bidenui, kad informuotų jį apie antradienį Maskvoje įvykusias savo derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Vokietijos ir JAV vadovai sveikino V. Putino pareiškimus, jog reikia tęsti diplomatines pastangas Ukrainos krizei išspręsti, ir pabrėžė, kad tai turi būti daroma „visu greičiu“.
Baltieji rūmai savo ruožtu informavo, kad J. Bidenas ir O. Scholzas taip pat aptarė klausimą dėl NATO rytinio sparno gynybos stiprinimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju.
„Jie patvirtino savo įsipareigojimą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat pabrėžė būtinybę tęsti transatlantinį koordinavimą dėl diplomatijos ir atgrasymo priemonių bei stiprinti NATO rytinio sparno gynybą Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju“, – nurodė Baltieji rūmai išplatintame pranešime.