Nurodymas evakuoti gyventojus, kuris palies maždaug 8 tūkst. žmonių tarp Fort Makmario ir už kelių kilometrų į pietus nuo jo esančio Fort Makajaus rajono, buvo paskelbtas pirmadienio vakarą (antradienį 2 val. Grinvičo laiku) nurodė pareigūnai.
„Evakuacijos zona išplėsta į šiaurę nuo Fort Makmario dėl plintančio gaisro“, – pranešė Miško bizonų nacionalinio parko savivaldybė.
„Evakuacija palies keletą gyvenviečių. Maždaug 8 tūkst. žmonių“, – sakoma pranešime.
Kanados naftos bendrovė „Suncor“ pranešė, kad „perkelia savo darbuotojus iš namelių, esančių prie pagrindinės gamyklos bazės prie Aostros kelio į kitus namelius, esančiaus šiauriau“.
Imantis atsargumo priemonių „mes pradėjome palaipsniui iš eilės stabdyti mūsų pagrindinės gamyklos darbą. „Suncor“ turtas nuostolių nepatyrė“, – nurodoma bendrovės pranešime.
Šiame rajone veikia ir kita naftos bendrovė „Syncrude“.
Albertos ministrė pirmininkė Rachel Notley (Reičel Notli) pirmadienį kalbėjo apie sunkias sąlygas visame rajone, didžiuliam gaisrui keliant tirštų dūmų debesis.
Fort Makmario rajone dirbantiems darbininkams gali prireikti dujokaukių, kad neapsinuodytų gaisro dūmais, sakė R.Notley ir pridūrė, kad oro užterštumas tris kartus viršija leistiną užterštumo normą.
Dėl gaisro atidedami prieš dvi savaites evakuoto Fort Makmario infrastruktūros atstatymo darbai.
Iš viso iš Fort Makmario ir jo apylinkių išvyko beveik 100 tūkst. žmonių, didžioji dalis naftos pramonės darbininkų dar nesugrįžo į savo darbo stovyklas. Tai viena didžiausių žmonių evakuacijų per Kanados istoriją.
Pasak ugniagesių, visoje Albertos provincijoje toliau liepsnoja 15 miškų, iš jų trys miškų gaisrai yra nekontroliuojami.
Nuo gegužės 1 dienos Fort Makmario gaisras pasiglemžė beveik 2,900 kvadratinių kilometrų plotą ir toliau plinta. Ugniai plisti padeda mažas drėgnumas, karščiai ir stiprūs į rytus pučiantys vėjai, dėl kurių gaisras priartėjo vos per 10 kilometrų nuo kaimyninės Saskačevano provincijos, sakė R.Notley.