Tyrime, paskelbtame „Sexual Behaviour“ archyve, buvo ištirti 532 amerikiečių ir indų vyrai. Jų buvo klausiama, ar jie sutinka su tam tikrais teiginiais apie moteris, ir paprašyta įvertinti dabartinę jų veido plaukų būklę. Apklausa buvo atlikta internetu per „Amazon Mechanical Turk“.
Įvertinę tokius veiksnius kaip tautybė, amžius, išsilavinimas, santykių statusas ir seksualinė orientacija, mokslininkai teigė, kad vyrai, turintys veido plaukus (barzdą ar ūsus), dažniau laikosi seksistinių įsitikinimų ir mizoginiškų nuostatų.
Jie nustatė, kad 86 proc. barzdotų Indijos vyrų ir 65 proc. plaukuotų amerikiečių laikosi „priešiškų seksistinių nuostatų“ – žymiai daugiau nei jų švariai nusiskutę kolegos.
Vyrai, kurie laikėsi tokio „priešiško seksistinio“ požiūrio, dažniau sutiko su tokiais teiginiais kaip „Kai moteris priverčia vyrą jai įsipareigoti, ji dažniausiai bando jį kontroliuoti“ ir „Moterys siekia valdyti kontroliuodamos vyrus“.
Tyrime taip pat buvo nagrinėjamas „geranoriškas seksizmas“. Jie apibrėžė tai kaip nuostatą, kuri rodo, kad vyrai ir moterys turi labai ryškius lyčių skirtumus, o vyrai atlieka „apsauginį“ ir paternalistinį vaidmenį. „Geranoriškas seksistinis“ požiūris apėmė sutikimą su tokiais teiginiais kaip „Moterys turėtų būti puoselėjamos ir saugomos vyrų“, taip pat elgesį, pavyzdžiui, durų atidarymą moterims ir reikalavimą sumokėti už vakarienę.
Tyrimas teigė, kad vyrai, kurie jau turi seksistinių įsitikinimų, mėgaujasi barzdos auginimu, nes tai parodo vyriškumą ir sustiprina dominavimo idealus. Tačiau mokslininkai taip pat teigė, kad barzdos auginimas gali priversti vyrus elgtis pagal suvokiamas kultūrines vyriškumo sampratas.
Tačiau tikriausiai verta prisiminti, kad neteisinga vertinti žmogų pagal jo lytį, todėl tikriausiai neteisinga spręsti ir apie kieno nors charakterį pagal veido plaukų ilgį.