Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Jurijus Šamalovas yra nevalstybinio pensijų fondo „Gazfond“ prezidentas, „Gazprom Media“ direktorių valdybos narys. Vyriausiasis banko „Rossija“ bendrasavininko Nikolajaus Šamalovo sūnus ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino žento K. Šamalovo vyresnysis brolis.
Nuo 1997 m. vasario mėn. iki 2003 m. liepos mėn. ėjo „Siemens“ bendrovės komercinių projektų koordinatoriaus, Maskvos „Siemens“ Medicinos sprendimų departamento pardavimų direktoriaus pavaduotojo pareigas.
2003 m. liepos–rugpjūčio mėn. jis buvo „Gazprom“ priklausančio nevalstybinio pensijų fondo „Gazfond“ pirmuoju viceprezidentu. Tų pačių metų rugpjūtį jis buvo paskirtas „Gazfond“ prezidentu.
Akcinės bendrovės „Gazprom-Media Holding“ direktorių valdybos narys.
Nuopelnai Putino režimui
Jis prisidėjo prie Putino režimo stiprėjimo bendrininkaudamas nacionalinėje ir tarpvalstybinėje korupcijoje, gavo pranašumo versle siekdamas asmeninio praturtėjimo dėl artumo valdžiai.
Šamalovas yra tipiškas vadinamojo Putino oligarchato atstovas. Putino oligarchai – žmonės, kurie savo kelių milijonų ir milijardų dolerių turtus gavo vien arba daugiausia dėl asmeninių ryšių arba ilgametės draugystės su Vladimiru Putinu. Be to, tai jau antroji karta, kuriai būdinga tendencija stiprinti klanų-mafijos sistemą.
RBK tyrime pažymima, kad Jurijus Šamalovas, nors formaliai nėra įmonės savininkas, tačiau „eina svarbias vadovaujančias pareigas": nuo 2003 m. jis yra nuolatinis „Gazfond“ vadovas. 2015 metais fondo turtas buvo įvertintas apie 450 mlrd. rublių.
Daugiau nei pusė milijono „Gazfond“ klientų, draustų privalomuoju pensijų draudimu, yra didžiausios Rusijos monopolijos „Gazprom“ ir daugybės buvusių ir esamų jos struktūrų: „Sibur“, „Gazprom-Media“, „Gazprombank“, „Gazprom Neft“ ir kt., darbuotojai.
Anksčiau pakankamai kuklaus vadovo paskyrimas į tokias aukštas pareigas „Gazfond“ turėjo tik vieną pagrįstą paaiškinimą – giminystę su Putino draugu Nikolajumi Šamalovu, taip pat darbą 90-ųjų pradžioje Peterburgo išorės ryšių būsimajame „Gazprom“ vadove Aleksejus Mileris.
Anksčiau pakankamai kuklaus vadovo paskyrimas į tokias aukštas pareigas „Gazfonde" turėjo tik vieną pagrįstą paaiškinimą – giminystės ryšius su Putino draugu Nikolajumi Šamalovu, taip pat darbą 90-ųjų pradžioje Sankt Peterburgo išorės santykių komitete, kuriam vadovavo būsimasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Šamalovo vadovu buvo Aleksejus Milleris – būsimasis „Gazprom“ vadovas.
2011 m. „Novaja Gazeta“ pareiškė, kad „vyriausias Nikolajaus Šamalovo sūnus pasirodė paklausus dideliame savo kolegų kooperatyve „Ozero“. Valdant Jurijui Šamalovui buvo sudarytas sandoris dėl valstybinės įmonės „Gazprom“ turto perskirstymo banko „Rossija“ naudai.
Jurijaus pagalbos prireikė ir 2014 m., kai jo jaunesnysis brolis Kirilas įsigijo „Sibur“ akcijas už 2 milijardus dolerių per paskolą iš „Gazprombank“, kurį jis kartu su partneriais valdo kaip jo direktorių tarybos narys ir didžiausio akcininko vadovas.