Asmeninių laisvių plėtimas atspindi besikeičiančią šalį, kuri siekia prisistatyti kaip vakarietiška šalis, patraukli turistams, laimės ieškotojams ir verslui, nepaisant šalyje galiojančių griežtų musulmoniškų įstatymų, dėl kurių anksčiau užsieniečiams buvo keliamos bylos.
Reformos tikslas yra pagerinti šalies ekonominį ir socialinį įvaizdį bei „konsoliduoti JAE tolerancijos principus“, praneša valstybinė naujienų agentūra „WAM“, kuri daug informacijos apie netikėtai savaitgalį atliktus pakeitimus nepateikė. Pokyčius numatantys vyriausybės įsakymai buvo išsamiai analizuojami su valstybinėmis institucijomis glaudžiai susijusiame laikraštyje „The National“, kuris savo šaltinių necitavo.
Šie pakeitimai paskelbti netrukus po istorinio JAE ir Izraelio santykių normalizavimo, tarpininkaujant JAV, kuris, tikimasi, pritrauks daugiau turistų ir investicijų iš Izraelio. Taip pat netrukus dangoraižių mieste Dubajuje turėtų būti organizuojama „World Expo“ paroda.
Tikimasi, kad šis svarbus renginys šaliai atneš daug naujos komercinės veiklos ir 25 milijonus lankytojų. „World Expo“ buvo numatyta organizuoti spalio mėnesį, bet dėl koronaviruso pandemijos renginys atidėtas metams.
JAE turizmo sektorius, kuris sudaro maždaug penkis procentus šalies BVP, patyrė didelių nuostolių dėl karantino visos pasaulio šalyse ir skrydžių apribojimų.
„The National“ teigimu, pakeitimai įsigalios nedelsiant, ir taip pat atspindės šalies pastangas palaikyti taiką ir neatsilikti nuo šalyje sparčiai besikeičiančios visuomenės.