Per oficialią ceremoniją Kamanjolos bazėje, esančioje netoli pasienio su Ruanda ir Burundžiu, Jungtinių Tautų ir Pakistano vėliavos buvo pakeistos Kongo DR vėliavomis.
Kongo Demokratinė Respublika pareikalavo, kad kariai būtų išvesti, nepaisydama JT susirūpinimo dėl šalies rytuose siaučiančio smurto.
Kinšasa mano, kad JT pajėgos neapsaugo civilių gyventojų nuo ginkluotų grupuočių ir sukarintų pajėgų, kurios jau tris dešimtmečius siaubia didžiulės šalies rytus.
JT Saugumo Taryba gruodį balsavo už tai, kad būtų patenkintas Kinšasos reikalavimas palaipsniui išvesti 1999 metais atvykusią MONUSCO misiją.
Šiuo metu JT pajėgos trijose rytinėse Iturio, Pietų Kivu ir Šiaurės Kivu provincijose turi apie 13 500 karių ir 2 000 policininkų.
Karių išvedimo planas turi būti įgyvendinamas trimis etapais, o jo užbaigimas priklausys nuo reguliarių vertinimų.
Pirmoji turėjo būti perduota Kamanjolos bazė. Pirmuoju etapu iki balandžio pabaigos iš Pietų Kivu turi išvykti kariniai taikdariai, o iki birželio 30 dienos – civiliai darbuotojai.
Iki gegužės JT pajėgos turi palikti 14 savo bazių provincijoje ir perduoti jas KDR saugumo pajėgoms.
Maždaug 100 tūkst. gyventojų turinčioje Kamanjoloje prieš pirmąjį karių išvedimo etapą nuomonės išsiskyrė.
Vietos jaunimo tarybos vadovas Ombeni Ntaboba (Ombenis Ntaboba) sakė, kad nėra labai susirūpinęs.
Pasak jo, kiekvieną vakarą „matome juos išvažiuojančius šarvuotais automobiliais į Rusizio lygumą“, kur veikia ginkluotos grupuotės.
„Tačiau nesaugumo lygis išlieka toks pat – vyksta ginkluoti apiplėšimai ir pagrobimai“, – sakė jis.