Savo kasmečiame pranešime „Amnesty International“ teigia, kad galingiausių pasaulio šalių nesugebėjimas imtis griežtesnių veiksmų dėl Sirijos yra įrodymas, jog savi interesai paralyžiavo Saugumo Tarybą.
Nuolatinės Saugumo Tarybos narės – Rusija, kuri yra pagrindinė ginklų tiekėja Sirijai, ir Kinija – apsaugojo Sirijos prezidentą Basharą Assadą nuo griežtų sankcijų.
JT duomenimis, mažiausiai 9 tūkst. civilių žuvo per 2011-ųjų kovą prasidėjusį sukilimą prieš B. Assado režimą. „Amnesty International“ teigimu, Saugumo Taryba neįgyvendino savo mandato, pagal kurį turėjo imtis „skubių ir efektyvių“ veiksmų, kad būtų apsaugota tarptautinė taika ir saugumas.
Organizacijos generalinis sekretorius Salilas Shetty sakė „Reuters“, kad Saugumo Taryba turi būti reformuota taip, kad nebūtų galima pasinaudoti veto teise blokuojant veiksmus dėl aiškių žmogaus teisių pažeidimų.
„Žlugusios Saugumo Tarybos valdžios įrodymas – situacija Sirijoje. Tai gyva tragedija, vykstanti prieš mūsų akis, – sakė S. Shetty. – Turi būti sudaryta galimybė, kad veto teisė tiesiog būtų nepriimtina, kai susiduriama su žmogaus teisių pažeidimais“.