• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų duomenimis, šią savaitę Mianmaro chunta paskelbė dar bent septynis mirties nuosprendžius, tad mirties bausmės šiuo metu laukia 139 asmenys.

Jungtinių Tautų duomenimis, šią savaitę Mianmaro chunta paskelbė dar bent septynis mirties nuosprendžius, tad mirties bausmės šiuo metu laukia 139 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Chuntos atstovas spaudai neatsakė į prašymus patvirtinti informaciją apie naujausius mirties nuosprendžius. JT apkaltino ją naudojant mirties bausmę kaip „priemonę opozicijai užgniaužti“.

REKLAMA

Mianmare tvyro chaosas nuo tada, kai 2021 metų vasarį per karinį perversmą buvo nuversta Aung San Suu Kyi civilinė vyriausybė ir baigėsi trumpas šios Pietryčių Azijos šalies demokratijos laikotarpis.

Trečiadienį karinis teismas už uždarų durų mirties bausme nuteisė mažiausiai septynis universiteto studentus, sakoma JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro Volkerio Turko pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

„Naudodama mirties nuosprendžius kaip politinę priemonę opozicijai užgniaužti, kariuomenė patvirtina, kad nekreipia dėmesio į ASEAN ir visos tarptautinės bendruomenės pastangas nutraukti smurtą ir sudaryti sąlygas politiniam dialogui, kuris išvestų Mianmarą iš kariuomenės sukeltos žmogaus teisių krizės“, – sakė V. Turkas, paminėdamas Pietryčių Azijos valstybių asociaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietos žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad vieno Jangono universiteto studentai buvo suimti balandį ir apkaltinti dalyvavimu šaudyme banke.

„Mirties bausmės skyrimas studentams yra kariuomenės keršto aktas“, – sakoma Dagono universiteto studentų sąjungos pareiškime.

REKLAMA

Jungtinės Tautos taip pat tiria pranešimus, kad ketvirtadienį mirties bausme buvo nuteisti dar keturi jaunimo aktyvistai.

„Kariuomenė toliau nagrinėja bylas slaptuose teismuose, taip pažeisdama pagrindinius teisingo teismo principus ir pagrindines teismų nepriklausomumo ir nešališkumo garantijas“, – sakė V. Turkas.

REKLAMA

Jis sakė, kad slapti teismo posėdžiai kartais trunka vos kelias minutes, o sulaikytieji dažnai neturi galimybės susisiekti su advokatais ar savo šeimomis.

Daugybė vartotojų iš Mianmaro socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ protestavo prieš mirties bausmes.

Liepą Mianmare įvykdyta egzekucija keturiems kaliniams, įskaitant buvusį Aung San Suu Kyi Nacionalinės demokratijos lygos (NLD) įstatymų leidėją Phyo Zeya Thawą, nuteistą už nusikaltimus pagal kovos su terorizmu įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Egzekucija tąkart taip pat įvykdyta iškiliam demokratijos aktyvistui Kyaw Min Yu (Čav Min Ju), dar žinomam kaip Ko Jimmy.

Mianmare mirties bausmė nebuvo vykdoma ištisus dešimtmečius, o egzekucijos sulaukė visuotinio pasmerkimo.

ASEAN, kuri vadovauja iki šiol bevaisėms pastangoms atkurti taiką Mianmare, rugpjūtį perspėjo chuntą nevykdyti naujų egzekucijų.

Vietos stebėsenos grupės duomenimis, per karinės chuntos kampaniją, skirtą kovoti su kitaminčiais, nužudyta beveik 2 280 civilių gyventojų, o 11 637 vis dar sulaikyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų