Po naujausių sankcijų paskelbimo laivų, kuriems Londonas taiko apribojimus, padaugėjo iki 73.
JK užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy šias priemones pavadino didžiausiu JK sankcijų paketu prieš Rusijos tanklaivius ir krovininius laivus.
Pasak jo, šiuos laivus Rusija naudoja siekdama apeiti sankcijas ir naftos embargą bei toliau finansuoti karą Ukrainoje.
Pirmadienį JK taip pat pritaikė sankcijas dviem Rusijos draudimo bendrovėms, kaltinamoms sudarant sąlygas veikti vadinamajam šešėliniam laivynui, veikiančiam su abejotinais savininkais arba be tinkamo draudimo.
Šie Rusijos laivai paprastai gabena rusišką naftą, bet plaukioja su kitų šalių vėliavomis. Taip Kremlius išvengia Vakarų sankcijų ir eksportuoja rusiškas gamtines dujas ir naftą.
JK Užsienio reikalų, sandraugos ir plėtros biuras (FCDO) išplatintame pranešime teigė, kad pusė laivų, kuriems pirmadienį pritaikytos sankcijos, praėjusiais metais pristatė dujų ir naftos už daugiau kaip 4,3 mlrd. dolerių (4,09 mlrd. eurų).
Apie naujausius apribojimus D. Lammy pranešė Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (G-7) užsienio reikalų ministrų susitikime. Panašias sankcijas Rusijos laivams taiko tiek JAV, tiek Europos Sąjunga (ES). JAV yra sankcionavusi 39 laivus, o ES – 19.
Londono teigimu, didėjanti Rusijos karinė priklausomybė nuo Šiaurės Korėjos ir Irano rodo, kad sankcijos tikrai veikia.