M.Pence'as sakė, kad negali būti „jokio palyginimo“ tarp jo naudojimosi bendrovės AOL elektroninio pašto paskyra – į kurią buvo įsilaužta – ir H.Clinton privataus pašto serverio.
Jis kaltino demokratų kandidatę į prezidentus „turint privatų serverį, netinkamai naudojant įslaptintą informaciją ir sunaikinus elektroninius laiškus, kai jų paprašė Kongresas“. Elektroniniai laiškai, kuriuos iš archyvo gavo M.Pence'o gimtosios valstijos laikraštis „The Indianapolis Star“, rodo, kad politikas naudojosi savo asmenine paskyra aptarti „slaptiems reikalams“ bei „krašto saugumo problemoms“.
„Esu įsitikinęs, kad mes visiškai laikomės Indianos įstatymų. Ir dirbdamas viceprezidentu tęsiu tokią pat praktiką“, – teigė jis.
Žurnalistinį tyrimą atliekantis „The Indianapolis Star“ nurodė, kad viceprezidento atstovai patvirtino, jog M.Pence’as „naudojosi ir valstybine, ir asmenine elektroninio pašto paskyromis“.
Indianos valstijos teisės aktai nedraudžia valstybės pareigūnams naudotis privačiomis elektroninio pašto dėžutėmis, tačiau reikalaujama, kad žinutės, susijusios su oficialiais reikalais, būtų išsaugomos archyve ir kad prie jų būtų prieiti pagal viešosios informacijos įstatymus.
M.Pence'o biuras laikraščiui sakė, kad jo kampanija ėmėsi veiksmų, jog teisinis konsultantas iš išorės galėtų perkelti asmeninius laiškus, kuriuose kalbama apie valstybės reikalus, į valstybinę elektroninio pašto dėžutę.
Tuo tarpu per praėjusių metų prezidento rinkimų kampaniją demokratė H.Clinton sulaukė didžiulės kritikos dėl to, kad būdama valstybės sekretore naudojosi privačiu elektroninio pašto serveriu.
Ji yra sakiusi, kad dalinai dėl jos pralaimėjimo rinkimuose kaltas Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey, kurio agentūra iš naujo pradėjo tyrimą dėl jos elektroninio pašto serverio, iki rinkimų likus vos dviem savaitėms. Pasak H.Clinton, dėl to buvo sužlugdyta jos galimybė laimėti.