Berlyne viešėjęs JAV generalinis prokuroras Ericas Holderis dar kartą paragino Europos valstybes priimti Gvantanamo kalinius ir taip padėti išspręsti jų perkėlimo problemą. E. Holderis ragino Europą pademonstruoti solidarumą su JAV. Pareigūnas pripažino, kad problemą sukūrė išimtinai vien JAV, tačiau ši valstybė problemos pati viena išspręsti jau negali.
Buvusio prezidento George'o W. Busho administracijos praktiką, kai buvo šimtais suiminėjami įtariami teroristai, E. Holderis pavadino nepagarba šimtmečius JAV demonstruotai pagarbai įstatymo viršenybės principui. E. Holderis pripažino, kad JAV su tokia politika atstūmė nuo savęs dalį sąjungininkų, pakurstė priešus ir susilpnino kovą su terorizmu.
JAV generalinis prokuroras pripažino, kad kol kas jokių konkrečių įsipareigojimų iš Europos valstybių nesulaukė. Teigiama, kad B. Obamos administracija atrinko 30 Gvantanamo kalinių, kurie yra tinkami perkėlimui į Europą.
Europos Sąjungai šiuo metu pirmininkaujančios Čekijos vidaus reikalų ministras Ivanas Langeris išreiškė viltį, kad kai kurios Europos valstybės sutiks priimti Gvantanamo kalinius. Tiesa, patys čekai kalinių greičiausiai nepriims.
Prancūzija teigia sutiksianti simboliškai priimti vieną kalinį, Didžioji Britanija kalba apie galimybę priimti kelis kalinius. Apie galimybę priimti Gvantanamo kalinius užsiminė ir Portugalija bei Lietuva.
Net ir tokiu atveju, jei Europos šalys sutiktų priimti 30 Gvantanamo kalinių, bazėje vis dar liktų 210 belaisvių. Jų likimas nėra aiškus. Dalis Europos valstybių baiminasi priimti asmenis, įtariamus teroristine veikla.