• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV federalinė prokuratūra nori, kad už pinigų plovimą teisiamam ir teisme antradienį pasirodysiančiam buvusiam bendrovės „Binance“ vadovui Changpengui Zhao būtų skirta laisvės atėmimo bausmė.

JAV federalinė prokuratūra nori, kad už pinigų plovimą teisiamam ir teisme antradienį pasirodysiančiam buvusiam bendrovės „Binance“ vadovui Changpengui Zhao būtų skirta laisvės atėmimo bausmė.

REKLAMA

Kanados pilietybę turintis Ch. Zhao iš didžiausios kriptovaliutos prekybos platformos valdytojo pareigų pasitraukė pernai, vykdydamas su JAV valdžios institucijomis sudaryto susitarimo sąlygas.

Tyrėjų ir dviejų iždo agentūrų teigimu, „Binance“ nesugebėjo užkirsti kelią sandoriams, kuriuos vykdė tokios grupuotės, kaip „Islamo valstybė“, „al-Qaeda“ ar ginkluotasis „Hamas“ sparnas.

Ch. Zhao prisipažino kaltas pažeidęs JAV kovos su pinigų plovimu įstatymus ir „Binance“ vasarį sutiko sumokėti 4,3 mlrd. JAV dolerių kompensaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Teismui pateiktuose dokumentuose nurodoma, kad prokurorai nori, jog teisėjas skirtų Ch. Zhao 50 mln. JAV dolerių baudą bei trims metams pasodintų jį už grotų, nors už tokį nusikaltimą paprastai nuteisiama lygtinai.

REKLAMA

„Jis priėmė verslo sprendimą, kad pažeisti JAV įstatymus yra geriausias būdas vartotojams pritraukti, savo bendrovei kurti ir piniginei papildyti“, – savo memorandume teigė teisininkai iš teisingumo departamento.

„Šioje byloje priimtu nuosprendžiu žinutę gaus ne tik pats Ch. Zhao, bet ir visas pasaulis.“

Tuo tarpu Ch. Zhao advokatai ginčijo, kad lygtinė bausmė būtų teisinga, tinkama, be to, atitiktų teisinį precedentą.

REKLAMA
REKLAMA

Jie nurodė, kad Ch. Zhao savo atsakomybę pripažino, be to, jų teigimu, jis garsėja savo filantropine veikla.

„Suklydau ir privalau prisiimti atsakomybę“, – lapkritį socialiniame tinkle „X“ (buvęs tviteris) rašė Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvenantis Ch. Zhao.

„Binance“ buvo įkurta 2017 m. ir tapo stambia prekybos kriptovaliuta rinkos dalyve, savo steigėjui ir vadovui Ch. Zhao sukraudama milijardinius turtus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors „Binance“ buvo įsteigta Kinijoje, po to, kai Pekinas ėmėsi griežtų priemonių kriptovaliutos sektoriaus atžvilgiu, Ch. Zhao savo veiklą perkėlė į kitas užsienio šalis.

„Binance“ valdo kriptovaliutos prekybos platformas ir teikia kitokias paslaugas visame pasaulyje, tačiau patyrė rimtą smūgį, kai kriptovaliutos rinkos žlugo, o priežiūros institucijas sudomino jos veiklos teisėtumas.

REKLAMA

Ši nestabili pramonė smarkiai išaugo 2021 m., kai rinkoje pasirodė aibė sudėtingų produktų, kuriuos ėmė reklamuoti garsenybės, o 2022 m. jos vertė viršijo 3 trilijonus JAV dolerių.

Tačiau po to, kai įvyko virtinė skandalų, tokių, kaip pagrindinės bendrovės „Binance“ konkurentės – platformos FTX bankrotas 2022 m. lapkritį, o keletui aukštas pareigas einančių šio verslo atstovų buvo pareikšti kaltinimai įvykdžius nusikalstamą veiklą, visuomenės pasitikėjimas išgaravo ir investuotojai ėmė atsiiminėti pinigus iš kriptovaliutos biržų.

REKLAMA

Tačiau pastaraisiais mėnesiais kriptovaliutos pramonė atsigavo – tą iš esmės lėmė JAV priežiūros institucijų priimtas sprendimas leisti prekiauti bitkoinų biržos fondais (ETF), suteiksiančiais investuotojams galimybę prekiauti skaitmenine valiuta net ir neturint kriptovaliutos paskyros.

Naujasis bendrovės „Binance“ generalinis direktorius Richardas Tengas šį mėnesį naujienų agentūrai AFP sakė, kad bendrovė išleido šimtus milijonų JAV dolerių, kad įvykdytų įstatymų reikalavimus ir labai glaudžiai bendradarbiauja su priežiūros institucijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų