Vakar Aliaksandras Lukašenka savo kalboje pažymėjo, kad siekiant sureguliuoti konfliktą Ukrainoje būtina į derybų procesą įtraukti JAV, kurios yra „pagrindinis veikėjas, ir, jeigu jos norės, kad Ukrainoje būtų taika, taip ir bus“.
„Be jokios abejonės, JAV yra atviros bet kokiam formatui, kokį šalys matytų tinkamą. Mes atvirai kalbėjome: jeigu „Normadijos formato“ šalys sutiktų, kad mes galime atlikti tam tikrą darbą konsultuojant ar derybose, mes esame atviri tam“, – pažymėjo Valstybės departamento sekretorė Victoria Nuland.
Tuo pat metu, jos teigimu, net jeigu Vašingtonas ir Briuselis tiesiogiai nedalyvauja derybose, tai nereiškia, kad jiems prieinamame lygmenyje, o taip pat tiesioginio bendravimo su Ukraina ir Rusija, JAV ar ES neatlieka jokių užkulisinių veiksmų. V. Nuland paaiškino: kalbama apie Ukrainos politinį, ekonominį palaikymą ir saugomą, o taip pat – apie sankcijų politiką, kuriomis JAV ir ES „kartu nustato diplomatines gaires“.
V. Nuland, be viso to, pažymėjo, kad ateityje „JAV nori matyti Ukrainą klestinčia, demokratine, stabilia ir visiškai europietiška valstybe“.
JAV valstybės departamento atstovė taip pat atsakė į klausimą, kodėl Vakarai mano, kad karinis konflikto Ukrainoje sprendimas nėra įmanomas, tačiau tuo pat metu Europos šalyse yra stiprinama kariuomenė. Jos teigimu, „neprognozuojami veiksmai, kuriuos Rusija atliko Kryme, o vėliau Ukrainos rytuose“, verčia NATO stiprinti Rytų Europos gynybą, „apie tai anksčiau niekas negalvojo“. Tačiau dabar tai jau daryti yra „absoliučiai būtina“.