• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV dėl nesenų įvykių yra sunerimusios dėl demokratijos Latvijoje išsaugojimo, - vakar pareiškė JAV ambasadorė Catherine Todd-Bailey.

REKLAMA
REKLAMA

Nediplomatiškas, stačiokiškas pareiškimas buvo išsakytas tuo pat metu, kai Rygoje vyko minikonferencija, į kurią buvo susirinkę JAV ambasadoriai, dirbantys Baltijos jūros regiono valstybėse.

REKLAMA

Ambasadorė Todd-Baily pareiškė: „Latvija ir ateityje turi užtikrinti teisinės valstybės, asmenybės laisvės ir demokratijos išsaugojimo principus“. Ambasados spaudos pranešime sakoma: „Turint omenyje nesenus įvykius, JAV nerimauja dėl šių principų laikymosi Latvijoje“. Tokiu būdu ambasadorė anonsavo savo programinę kalbą „Bendrųjų vertybių išsaugojimas“, kurią ji pasakys antradienį.

REKLAMA
REKLAMA

Šis pareiškimas buvo išplatintas po amerikiečių ambasadorių Baltijos ir Šiaurės šalyse susirinkimo Rygoje. Tokie susitikimai organizuojami kasmet vienoje iš regiono valstybių (pernai ambasadoriai rinkosi Helsinkyje). Kaip pranešė JAV ambasada Rygoje, tokių susirinkimų tikslas – pasikeitimas patirtimi ir ambasadų bendradarbiavimo aptarimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį kartą vyriausieji diplomatai tris dienas nagrinėjo įstatymo viršenybės problemas regiono šalyse ir jų santykiuose su Rusija.

Išvertus iš diplomatinės kalbos tai reiškia, kad susirinkimo šeimininkės Latvijos politiniai korupciniai procesai ir skandalai buvo minimi diskusijose. Aišku, buvo kalbama ir etniniais klausimais: gegužės „bronziniai“ neramumai Taline padarė nemažą įspūdį vakariniams Estijos sąjungininkams, kurie pamatė, kad „rusiškoje“ konflikto pusėje tiesiog nėra su kuo kalbėtis, nes ten nėra bent kiek įtakingų „mažumos“ partijų.

REKLAMA

Dėmesio centre buvo ir energetikos klausimai. Diplomatai aptarė nesibaigiančias aistras dėl Rusijos ir Vokietijos dujotiekio „Nord Stream“, kuris bus nutiestas Baltijos jūros dugnu.

Lenkijos nesukalbamumas, nesugebant susitarti su trimis Baltijos valstybėmis dėl naujosios atominės elektrinės Ignalinoje statybos, taip pat buvo pažymėtas misijų vadovų debatuose. Šis epizodas rodo ir platesnį Lenkijos vaidmenį bendruose energetiniuose Baltijos jūros šalių projektuose: ar ji pasiruošusi ieškoti galimybių juose dalyvauti ir ar tokia jos pozicija nepastūmės pabaltijiečių į Rusijos pusę? Apie ambasadorių susitikimą rašo „Biznes&Baltija“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų