JAV Gynybos departamento ir Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūnai renka konfidencialią informaciją apie šimtų amerikiečių ir sąsajomis su terorizmu ar šnipinėjimu Jungtinių Valstijų teritorijoje įtariamų asmenų bankines bei kreditines operacijas, pasinaudodami pašaliniams nematomu metodu - raštiškai kreipdamiesi į įvairias finansų institucijas.
Kaip praneša laikraščio "The New York Times" internetinis leidinys, kuris remiasi šaltiniais JAV žvalgyboje, atsakydami į šiuos specialius laiškus "nacionalinio saugumo sumetimais", įvairūs bankai, kreditinių kortelių kompanijos, kitos finansų organizacijos paprastai paslaugiai pateikia dokumentaciją, leidžiančią vyriausybiniams agentams susipažinti su Amerikos kariškių ir civilių finansiniais aktyvais bei operacijomis.
Po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių Federalinis tyrimų biuras (FTB), laikraščio duomenimis, jau išsiuntė adresatams tūkstančius tokių raštiškų paklausimų, išprovokuodamas amerikiečių nepasitenkinimą ir skundus teismams dėl nepagrįsto kišimosi į privatų gyvenimą.
Tačiau anksčiau, kaip teigia šaltiniai žvalgyboje, "nebuvo žinoma", kad ir Pentagonas, ir CŽV savo ruožtu taip pat naudojasi savais variantais, kurie nėra privalomi (tai yra, teoriškai gali būti ignoruojami). JAV Kongresas atmetė daugkartinius šių žinybų bandymus išsikovoti teisę siuntinėti panašius paklausimus kaip privalomus vykdyti.
Kaip rašo "The New York Times", Pentagono atstovas Patrickas Ryderis (Patrikas Raideris), teisindamas tokių paklausimų ir kreipimųsi praktiką, pareiškė, jog laiškų gavėjų atsakymai "puikiai padeda apčiuopti teisingą pėdsaką" , dažnai patvirtintą kitais įrodymais ir duomenimis, gautais kovojant su terorizmu ir vykdant kontržvalgybinę veiklą.