• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį JAV Senate buvo pristatytas įstatymo projektas, kuriuo numatoma įšaldyti sąskaitas ir sustabdyti vizų galiojimą asmenims, kurie šiurkščiai pažeidė pilietinės visuomenės aktyvistų teises Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo projektą pateikė 14 senatorių. Pagrindinis šio projekto iniciatorius yra Europos saugumo ir bendradarbiavimo komisijos vykdomasis pirmininkas Benjaminas Cardinas.

REKLAMA

"Mūsų siūlomas įstatymo projektas yra paremtas 2011 metų Europos Parlamento rezoliucija, kurią paskatino Sergejaus Magnickio byla bei kiti žmogaus teisių pažeidimai Rusijoje. Šioje rezoliucijoje akcentuojamas nebaudžiamumas Rusijoje, kur valdžia nesugeba susidoroti su korupcija ir asmenimis, įvykdžiusiais nusikaltimus prieš valstybę", - teigė senatorius B. Cardinas, pristatydamas įstatymo projektą.

REKLAMA
REKLAMA

S. Magnickis mirė 2009 metais kalėjimo ligoninėje, nes jam nebuvo suteikta būtina medicinos pagalba. Jis buvo laikomas kalėjime metus nepateikus jokių kaltinimų. S. Magnickis buvo įtariamas mokesčių nemokėjimu ir turto pasisavinimu iš fondo "Hermitage Capital", kuriame jis dirbo teisininku. Pasak žmogaus teisių aktyvistų, šis įvykis yra vienas iš rimčiausių žmogaus teisių pažeidimų Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų ministerija JAV įstatymo projektą pavadino "apgailėtinu".

"Tai yra tiesiog JAV ir Rusijos nesutarimas, keliantis asociacijas su Šaltojo karo laikotarpiu. Tačiau šis nesutarimas peržengia mandagumo ribas", - penktadienį teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

REKLAMA

Įstatymo projektas numato bausmę asmenims, susijusiems su S. Magnickio byla, ir tiems, kurie "atsakingi už žudymus, kankinimus ar kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus".

Šis įstatymas gina asmenis, padėjusius demaskuoti Rusijos vyriausybės pareigūnų neteisėtą veiklą ir kovojančiuosius už religijos bei saviraiškos laisves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų