Remiantis ketvirtadienį paskelbta ataskaita, pirmiausiai besivystančioms šalims dėl klimato kaitos gali kilti problemų aprūpinti geriamuoju vandeniu didėjantį savo gyventojų skaičių. Kartu kils problemų gaminant maisto produktus ir išgaunant energiją.
Slaptosios tarnybos yra vieningos nuomonės, kad nesutarimai dėl vandens per ateinančius dešimt metų dar vaidins antraeilį vaidmenį. Tačiau po 2022 metų ženkliai išaugs tikimybė, kad priėjimo prie vandens kontrolė karuose bus naudojama kaip ginklas ar terorizmo instrumentas. Tokia grėsmė pirmiausiai kyla Pietų Azijoje, Viduriniuosiuose ir Artimuosiuose Rytuose, taip pat Afrikoje.
Potvyniai, švaraus vandens stygius kartu su skurdu, socialine įtampa ir silpnomis vyriausybėmis prisidės prie nestabilumo, kuris gali sukelti kai kurių valstybių žlugimą, sakoma ataskaitoje, kurią Pasaulinės vandens dienos proga ketvirtadienį paskelbė JAV valstybės departamentas.
Karas dėl vandens, remiantis ataskaita, šiuo metu dar „mažai tikėtinas“. Tačiau jau 2040-aisiais geriamojo vandens poreikis pasaulyje esamus pajėgimus viršys iki 40 proc.