Prezidento Joe Bideno įsakymas numušti tai, ką JAV vėliau pavadino „sudėtingu sekimo aparatu dideliame aukštyje“, sukėlė naujausią Vašingtono ir Pekino diplomatinį ginčą.
Kinija teigė, kad balionas buvo paklydęs orų stebėjimo orlaivis, neturintis jokio karinio tikslo. Vėliau abi šalys apkaltino viena kitą šnipinėjimu.
Trečiadienį Pentagono paskelbtoje nuotraukoje matyti vasario 3 dieną virš centrinės JAV dalies skrendantis Kinijos balionas su saulės baterijomis, kurį stebi šnipinėjimo lėktuvo U-2 pilotas.
Kitą dieną prie Pietų Karolinos pakrantės naikintuvas F-22 numušė prietaisą, o Pentagonas jo kelias dienas trukusį skrydį virš JAV teritorijos pavadino šalies „suvereniteto pažeidimu“.
Minėta nuotrauka pirmą kartą buvo išplatinta aviacijos entuziastų svetainėje „Dragon Lady Today“, o Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh trečiadienį spaudos konferencijoje patvirtino jos autentiškumą.
JAV žiniasklaida skyrė daug dėmesio šiai asmenukei.
Anksčiau šį mėnesį televizija CNN pranešė, kad egzistuoja tokia piloto asmenukė ir kad ji „jau įgijo legendos statusą NORAD (Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos vadavietėje) ir Pentagone“.
XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas žvalgybinis lėktuvas U-2, kuris buvo skirtas šnipinėti Sovietų Sąjungą, gali skristi didesniame nei 18,29 km aukštyje. Tokiame aukštyje virš JAV skrido ir Kinijos balionas.