Anksčiau Rusija pagrasino vetuoti rezoliuciją, skirtą perėjos išsaugojimui.
Sirijos sąjungininkė Rusija gali blokuoti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kurios galiojimas baigiasi liepos 10 dieną. Stebėtojų teigimu, ji naudojasi rezoliucija kaip derybų priemone, bausdama už sankcijas, įvestas dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.
Netoli Turkijos Reichanli miesto esanti Bab al Havos sienos perėja yra vienintelė, per kurią pastaruosius dvejus metus Sirijai buvo tiekiama JT humanitarinė pagalba.
JAV ambasadorė prie JT Linda Thomas-Greenfield ketvirtadienį pareiškė, kad perėja turi likti atvira.
„Turime pratęsti šios sienos perėjos veikimą, turime ir toliau teikti šią pagalbą“, – sakė L. Thomas-Greenfield, lankydamasi Reichanli mieste esančiame logistikos centre netoli Sirijos sienos.
Pernai per šią perėją į Idlibo regioną – Sirijos sukilėlių bastioną, kur gyvena maždaug 3 mln. žmonių – pravažiavo beveik 10 000 sunkvežimių su humanitarinės pagalbos kroviniais.
„Žinome, kad padėtis ten yra baisi, kad žmonės jau dabar kenčia“, – kalbėjo ambasadorė.
Perėjos uždarymas „dar labiau padidins [žmonių] kančias, padidins namus palikusių žmonių skaičių ir galbūt net skaičių žmonių, kurie bandys kirsti sieną į Turkiją“, kalbėjo ji.
Reichanli mieste L. Thomas-Greenfield susitiko su pagalbą Sirijos gyventojams teikiančių JT agentūrų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.
Rusijos ambasadoriaus prie JT pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Polianskis gegužės 20 dieną pareiškė, kad Maskva nemato priežasčių, dėl kurių šią perėją reikėtų palikti atidarytą. Pasak jo, perėja pažeidžia Sirijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą.