„Visiškai palaikome #Irako prezidentą Fuadą Masumą kaip Konstitucijos garantą, taip pat paskirtąjį premjerą, kuris galėtų kurti nacionalinį konsensusą“, - socialiniame tinkle „Twitter“ rašo JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Artimųjų Rytų reikalams Brettas McGurkas (Bretas Makgerkas).
N.al Maliki, kuris buvo smarkiai spaudžiamas nebesiekti trečios kadencijos, paskelbė planuojantis apskųsti prezidentą savo netikėtame kreipimesi pirmadienio vidurnaktį vietos (ir Lietuvos) laiku, teigdamas, kad naujai išrinktas F.Masumas dukart pažeidė konstituciją - įskaitant faktą, kad jis dar nepavedė paskirtajam premjerui suformuoti naujos vyriausybės.
Tuo tarpu saugumo šaltiniai pirmadienį sakė, kad neįprastai gausios Irako policijos, armijos ir kovos su terorizmu pajėgos naktį buvo dislokuotos strategiškai svarbiose Bagdado vietose.
„Visur Bagdade - saugumo (pajėgos); tokios priemonės labai neįprastos - atrodo, tarsi būtume įvedę nepaprastąją padėtį“, - vienas aukšto rango policijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.
„Kelios gatvės buvo uždarytos ... taip pat kai kurie svarbiausi tiltai, - sakė vienas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas. - Visa tai susiję su politine padėtimi.“
Daugelis irakiečių laiko N.al Maliki iš dalies atsakingu dėl pastarojo konflikto šiaurės Irake, nes jo vyriausybė įtvirtino vienos religinės grupės dominavimą šalies politikoje.
Vašingtono, Teherano, šiitų religinių lyderių ir paties N.al Maliki partijos palaikymas premjerui susilpnėjo, tačiau jis neketina pasiduoti ir neatsisako planų siekti trečiosios kadencijos.