"Šie rinkimai - labai svarbus įvykis mūsų Bažnyčiai, o naujasis popiežius yra visų katalikų, kad ir kur jie būtų, vieningumo simbolis", - teigė konklavoje dalyvavęs Niujorko arkivyskupas kardinolas Timothy Dolanas.
"Naujasis pontifikas yra 76-erių metų, tačiau tai nereiškia, kad jis per silpnas", - interviu "NBC News" sakė Niujorko arkivyskupas emeritas Edwardas Eganas.
E. Eganas popiežių Pranciškų apibūdino kaip "žmogų, kuris ramiai stovi teisingumo pusėje ir jaučia didelę užuojautą vargšams".
Bažnyčia Jungtinėse valstijose, kuriose 77 mln. gyventojų yra katalikai, nepatyrė tokio didelio tikinčiųjų nusigręžimo kaip dauguma Europos katalikų Bažnyčių pastaraisiais metais. Tačiau taip įvyko dėl katalikų antplūdžio iš Lotynų Amerikos, interviu "RIA Novosti" sakė Politikos tyrimų ir katalikų studijų instituto Amerikos katalikų universitete direktorius Stephenas Schneckas.
"Baltieji katalikai šioje šalyje nebėra tokie tikintys kaip buvo praeityje. Kyla jausmas, kad Bažnyčia JAV yra susiskaldžiusi, o būdas, kaip dvasininkija kreipiasi į šiuolaikinį pasaulį, yra visiškai netinkamas. Todėl mes tikrai tikimės, kad naujasis pontifikas gali suvienyti Bažnyčią, - teigė S. Schnekas. - Sunku pasakyti pirmomis jo popiežiavimo valandomis, tačiau spėju, kad tai tas žmogus, kuris gali būti tarpininku tarp Bažnyčios ir šiuolaikinio pasaulio. Jis yra atsidavęs sergantiems ir vargšams bei susirūpinęs dėl socialinio teisingumo ir jaučia įsipareigojimą tradicinei bažnyčios doktrinai".
60 proc. Amerikos katalikų Vašingtone, dalyvavusių "Post-ABC News" apklausoje, kuri buvo paskelbta šią savaitę, teigė, kad Romos katalikų Bažnyčia yra "atitrūkusi" nuo Amerikos katalikų pažiūrų.
Dauguma respondentų pareiškė nepritariantys Bažnyčios draudimui kunigams vesti, kaip yra tvarkomasi su pedofilijos skandalu ir tiki, kad Bažnyčia turi pakeisti savo politiką, kuri turėtų atspindėti šių laikų katalikų pažiūras ir gyvenimo būdą.