Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ išskirtinį interviu davęs H. R. McMasteris teigė, kad mato ženklus, jog judame Trečiojo pasaulinio karo link.
Europiečiai baiminasi, kad D. Trumpas gali išvesti JAV karius iš Europos. Ar tai realistiška?
Aš taip nemanau. Manau, kad prezidentas Trumpas dažnai galvoja garsiai, jis labai destruktyvus. Apmaudu tai, kad, nors daug ką reikia sugriauti, jis gali būti toks destruktyvus, kad sugriaus savo paties darbotvarkę.
Ir manau, kad jis nori pasakyti, žinote, mums reikia pasidalyti naštą ir tai nėra nauja jo žinia, jis nori sustiprinti aljansą. Tačiau sakydamas tokius dalykus, kokius jis sakė anksčiau, kad jei jūs nemokėsite savo mokesčių – taip jis galvoja apie investicijas į kiekvienos šalies gynybą – galbūt mes jūsų neginsime. Na, tai iš tikrųjų tikrai psichologiškai silpnina aljansą. Todėl tikiuosi, kad jis supranta, koks yra jo galutinis tikslas.
O stiprus aljansas gali atgrasyti neįsivaizduojamus dalykus, tokius kaip dar vienas didelis karas. Nes mes jau tai patyrėme pasauliniuose karuose. Tiesą sakant, dabar vyksta vienas iš jų – pirmasis didelis sausumos karas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo Ukrainoje su Šiaurės Korėjos kariais.
Šiaurės korėjiečiai kovoja kartu su rusais, kurie naudoja Irano „Shahed“ dronus ir kurie naudojasi pinigais, kuriuos Kinija teikia Rusijai, taip pat elektronika ir technine įranga, kad palaikytų Rusijos karo mašiną. Taigi, jei jums reikia įrodymų, kad karas Ukrainoje svarbus ukrainiečiams, taip – jis svarbus, bet ne tik Ukrainai, o ir laisvajam pasauliui. Iš tikrųjų gana akivaizdu, kas vyksta Ukrainoje.
Galima teigti, kad jei prioritetas, kaip sako kai kurie žmonės Vašingtone, yra Kinija, tai galima sakyti, kad Kinija per rusus kariauja tarpinį karą prieš Europą, Jungtines Valstijas ir laisvąjį pasaulį. Dėl to turime pripažinti, jog NATO aljansas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau, nes Europoje vyksta pirmasis didelis sausumos karas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ir tai karas, kurį palaiko agresorių ašis. Manau, kad prezidentas D. Trumpas supras, jog galutinis tikslas yra tvirtas aljansas ir dalijimasis našta. Ir žinia apie tai yra nuosekli – jis sako, kad ateityje gali pasitraukti arba gali nebūti karių Europoje. Tai nepadeda aljanso stiprybei.
Taigi matote ženklų, kad Trečiasis pasaulinis karas gali įvykti?
Taip, matau. Ir priežastis, dėl kurios matau Trečiojo pasaulinio karo ženklus yra silpnumas – tai provokuoja pulti. Ir mes turime reikalą su dviem revanšistinėmis jėgomis Eurazijos žemėje – Kinija ir Rusija – kurios deklaravo savo partnerystę be jokių apribojimų. Jie taip pat atvedė iraniečius ir šiaurės korėjiečius.
Kiekvienas iš jų turi skirtingus tikslus – Rusija nori atkurti šalies nacionalinę didybę. <...> Ko nori Kinija? Jie nori sukurti išskirtinę viršenybės zoną visame Indijos-Ramiojo vandenyno regione ir naujas įtakos sferas tarptautiniu mastu, kad perrašytų taisykles savo naudai.
Ko nori Iranas? Iranas gąsdino Izraelį, kol Izraelis ėmėsi agresyvių veiksmų ir nustūmė juos atgal. Iranas norėjo, kad hegemoninė įtaka Vidurio Rytuose izoliuotų ir sunaikintų Izraelį. O Šiaurės Korėja nori suvienyti pusiasalį po vadinamąja raudona vėliava.
Taigi tai yra labai pavojingas metas, nes ši ašis veikia kartu. Ir mažų mažiausiai jie pasinaudos mūsų susirūpinimu viena sritimi arba bendru silpnumo suvokimu, kad paspartintų savo tikslų įgyvendinimą. Taigi, taip, manau, kad dabar yra metas, kaip dažnai sako prezidentas D. Trumpas, taika per jėgą. Ir tikiuosi, kad D. Trumpas įvertins savo veiksmus ir sprendimus, remdamasis tuo pripažinimu, kad taika ateina per jėgą.
Visą pokalbį, kuriame dalyvavo ir JAV atsargos generolas Benas Hodgesas, išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.