• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kinijos tinklaraštininkai šeštadienį per surengtą retą susitikimą Pekine su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry (Džonu Keriu) paragino jį spausti jų šalies vyriausybę, kad būtų užtikrinta didesnė laisvė internete - jie prašė padėti „nugriauti Didžiąją interneto ugniasienę“.

REKLAMA
REKLAMA

Ši JAV ambasados organizuota diskusija prie apskrito stalo Amerikos diplomatijos vadovui tapo unikalia galimybe tiesiogiai išklausyti Kinijos tinklaraštininkų nusiskundimų tuo metu, kai pranešama apie Pekino didinamas pastangas malšinti politinių disidentų veiklą.

REKLAMA

Šis susitikimas įvyko kitą dieną po J.Kerry derybų su aukšto rango Kinijos lyderiais, tarp jų prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) ir užsienio reikalų ministru Wang Yi (Vang Ji). Per tuos pokalbius J.Kerry ragino Komunistų partijos vadovus gerinti žmogaus teisių padėtį šalyje.

Finansų naujienų portalo „Tencent Finance“ reporteris Zhang Jialongas (Džang Dzialongas), kuris vienas iš keturių diskusijoje dalyvavusių tinklaraštininkų, ragino Jungtines Valstijas palaikyti „kinus, kurie siekia laisvės“ ir padėti „nugriauti Didžiąją interneto ugniasienę“.

REKLAMA
REKLAMA

Zhang Jialongas taip pat kaltino JAV bendroves padedant Kinijos institucijoms blokuoti prieigą prie socialinių tinklų, tokių kaip „Twitter“, ir kitų interneto svetainių.

J.Kerry sakė negirdėjęs apie tokius veiksmus, tačiau žadėjo tuo pasidomėti.

Per 40 minučių trukusį susitikimą J.Kerry taip pat išklausė Ma Xiaolino (Ma Siaolino), buvusio valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ žurnalisto, kuris sakė, kad internetas yra jo pagrindinis ryšys su pasauliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinklaraštininkas skundėsi dėl varžomos interneto laisvės Kinijoje ir ragino Vašingtoną panaudoti savo įtaką, kad tas varžymas būtų sušvelnintas.

J.Kerry penktadienį sakė žurnalistams, kad per derybas su Kinijos lyderiais vyko „atvira diskusija apie kai kuriuos iššūkius, susijusius su žmogaus teisėmis ... ir laisva informacijos sklaida tvarioje pilietinėje visuomenėje“, tokius kaip „iššūkiai kibernetiniam pasauliui, kuriame dabar gyvename“.

REKLAMA

„Pabrėžiau, kad pagarba žmogaus teisėms ir laisviems informacijos mainams prisideda prie stiprios visuomenės šalyje“, – diplomatijos vadovas aiškino reporteriams po susitikimų Pekine.

Kinijos socialiniai tinklai, panašūs į „Twitter“ pastaraisiais metais tapo svarbiais viešosios nuomonės formuotojais. Tinklaraštininkai atkreipia dėmesį į daugelį problemų, tokių kaip pareigūnų korupcija, aplinkos tarša ir kiti klausimai, mesdami iššūkį šalį valdančiai Komunistų partijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų