B.Sandersas, save vadinantis demokratu socialistu, išreiškė palaikymą H.Clinton, bet daugelis jo šalininkų buvusią valstybės sekretorę tebevertina skeptiškai. Kai kuriuos iš jų suglumino H.Clinton sprendimas pasirinkti Virdžinijos senatorių Timą Kaine'ą savi kampanijos partneriu.
Žemiau kai kurie faktai, kuriuos derėtų žinoti apie artėjantį demokratų suvažiavimą.
– Darbotvarkė
Pirmadienį turėtų pasisakyti JAV pirmoji ponia Michelle Obama. Tą pačią dieną kalbą pasakys B.Sandersas, o tas momentas bus atidžiai stebimas, tikintis įžvelgti ženklų, ar senatoriaus ištikimi šalininkai bus nusiteikę paklausyti jo raginimų ir palaikyti H.Clinton.
Buvęs prezidentas Billas Clintonas, kandidatės vyras, turėtų pasakyti svarbią kalbą antradienį. Trečiadienį į Filadelfiją atvyks prezidentas Barackas Obama ir viceprezidentas Joe Bidenas.
Ketvirtadienį, paskutinį suvažiavimo vakarą, Chelsea Clinton pristatys savo motiną prieš jai pasakant kalbą, kurioje oficialiai priims Demokratų partijos nominaciją į prezidento postą.
T.Kaine'as, kuris buvo įvardytas H.Clinton kampanijos partneriu per jų bendrą pasirodymą šeštadienį, pasakys kalbą, kuri taps jo prisistatymu šaliai. Pareigūnai dar nepranešė, kada tai įvyks, bet kandidatas į viceprezidentus paprastai pasisako trečiadienį.
Kitais oratoriais taps Masačusetso senatorė Elizabeth Warren, Naujojo Džersio senatorius Cory Bookeris, Niujorko meras Billas de Blasio, ir Atstovų Rūmų demokratų mažumos lyderė Nancy Pelosi.
– Pramogos
Reperis Snoopas Doggas, popmuzikos žvaigždė Lady Gaga, rokeris Lenny Kravitzas ir muzikos veteranė Cyndi Lauper surengs pasirodymus Filadelfijoje vykstant suvažiavimui. Popmuzikos dainininkė Fergie koncertuos Kūrėjų koalicijos (The Creative Coalition) renginyje.
– Balsų skaičiavimas
Valstijos antradienį turės galimybę paskelbti, kaip balsuoja jų delegatai per oficialų vardinį balsavimą. Tai bus svarbiausias momentas B.Sanderso delegatams, kurie spaudžia, kad visi jų balsai būtų oficialiai suskaičiuoti.
2008 metais H.Clinton sustabdė balsavimo rezultatų skelbimą, jam įpusėjus, ragindama paskelbti tuometį senatorių Baracką Obamą balsiu pritarimu – tai yra, vienbalsiai. B.Sandersas sakė, kad jam būtų priimtiniau, jog kiekviena valstija paskelbtų savo delegatų balsų pasiskirstymą, bet tiksliai nenurodė, kaip pasielgs.
Delegatų yra iš viso 4 763, o kad kuris nors pretendentas būtų automatiškai nominuotas Demokratų partijos kandidatu, jį turi palaikyti bent 2 382 delegatai.
H.Clinton į Filadelfiją atvyksta turėdama 2 814, o B.Sandersas – 1 893 delegatų palaikymą, rodo naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimai. Šie skaičiai apima ir vadinamuosius superdelegatus, kurie suvažiavime gali balsuoti savo nuožiūra. Šiemet superdelegatai triuškinamai palaiko H.Clinton. Likęs 4 051 delegatas yra įpareigotas balsuoti pagal savo valstijų pirminių rinkimų arba bendruomenių sueigų balsavimo rezultatus.