Pilką, maždaug vieno metro ilgio mechaninę uodegą sugalvojo Japonijos Kejo universiteto inžinieriai. Petnešomis prie liemens tvirtinamas išradimas tik atrodo gremėzdiškas. Uodega automatiškai prisitaiko prie žmogaus kūno padėties ir plastiškais judesiais juda taip, kad padėtų išlaikyti pusiausvyrą net ir labai nepatogioje padėtyje.
„Ši uodega padeda išlaikyti pusiausvyrą. Pavyzdžiui, kai žmogus pakreipia kūną, uodega juda priešinga kryptimi, o pasisukus į kitą pusę, uodega taip keičia padėtį. Ji padeda išlaikyti pusiausvyrą švytuoklės principu“, – pasakoja mokslininkas Unichi Nabeshima.
Inžinieriai tvirtina, įkvėpimo mechaninei uodegai sėmęsi iš gamtos. Pirmiausią norėta pamėgdžioti didžiųjų kačių, tokių kaip gepardas ar tigras uodegas. Visgi, jos pasirodė per mažos, kad subalansuotų žmogaus kūną, tad galiausiai nuspręsta pamėgdžioti jūrų arkliuko uodegos proporcijas. Išradėjai įsitikinę, kad jų kūrinys ypač padės vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems vis sunkiau išlaikyti pusiausvyrą. Japonijos visuomenė yra viena greičiausiai senstančių pasaulyje, tad pastaraisiais metais šalyje stingant darbo jėgos, ieškoma įvairių būdų, kaip išlaikyti kuo daugiau žmonių mobilius.
„Kurdami uodegą galvojame apie žmonių sunkumus. Apie tuos, kuriems tenka dirbti dideliame aukštyje ar ant nestabilaus pagrindo. Žinoma, ir vyresnius žmones, kuriems sunku laikyti pusiausvyrą“,– sako U. Nabeshima.
Uodega, padedama suspausto oro ir keturių mechaninių raumenų, juda aštuoniomis kryptimis. Be to, ji itin lengva. Kad veiktu tinkamai, uodegos svoris turi sudaryti ne daugiau kaip penkis procentus ją nešiojančio žmogaus svorio. Kol kas bandymai su išradimu atliekami tik laboratorijoje, tačiau netrukus tikimasi uodegą padaryti prieinamą kiekvienam nesidrovinčiam vaikščioti ją vizginant į visas puses.