Japonijoje vyksta cunamio aukų gelbėjimo operacijos, skelbia BBC. Gelbėtojai vaduoja žmones iš po cunamio sukeltų nuošliaužų.
(Papildyta 08.40) Patikslinta, kad per žemės drebėjimą galėjo žūti apie 1000 žmonių.
(Papildyta 08.00) Pasaulio valstybės ir tarptautinės organizacijos padės Japonijai gelbėti žmones.
Balsas.lt primena, kad penktadienį praūžus 8,9 balo žemės drebėjimui rytinės Japonijos pakrantės mieste Sendajuje buvo rasta nuo 200 iki 300 žuvusiųjų, praneša „RIA Novosti“, remdamasi Japonijos „Kyodo“ naujienų agentūra.
Remiantis ankstesniais pranešimais, 95 žmonės žuvo, o daugybė dingo be žinios.
Po žemės drebėjimo kilo labai daug gaisrų. Tūkstančiai žmonių liko be vandens.
Pranešama, kad pirmasis penktadienį Japoniją sudrebinęs žemės drebėjimas buvo 8,8 balo ir kilo Honšiū salų rytinėje pakrantėje, o antrasis - 7,1 balo - netoli Tokijo.
Vietos televizija pranešė, kad po žemės drebėjimų Mijagio prefektūroje kilo 10 metrų cunamio banga. Daug automobilių atsidūrė jūroje po to, kai žemės drebėjimas beveik visiškai sugriovė Ivatės greitkelį.
Cunamis pasieks JAV vakarų pakrantę ir Aliaską
Aliaskos įspėjimų dėl cunamio centras pranešė, kad po 8,9 balo žemės drebėjimo Japonijoje kilęs cunamis tikriausiai pasieks Jungtinių Valstijų vakarų pakrantę ir Aliaską, informuoja „RIA Novosti“.
Dėl cunamio taip pat buvo įspėta daugybė šalių, tarp jų Guamas, Taivanas, Filipinai, Indonezija, Havajai ir Kanada.
Sutriko Fukušimos atominės elektrinės darbas
Fukušimos prefektūroje esančios atominės elektrinės operatorė „Tokyo Electric Power Co.“ pranešė, kad penktadienį po šalį sudrebinusio galingo žemės drebėjimo sutriko atominės elektrinės darbas, informuoja „RIA Novosti“.
Evakuojami žmonės iš Kurilų salų pakrančių
Po žemės drebėjimo Japonijoje Rusija pradeda evakuoti žmones iš Kurilų salų pakrančių, praneša „RIA Novosti“.
Kurilų salų atstovai praneša, kad salas sudrebino keli maži žemės drebėjimai, kurie kilo po serijos didelių žemės drebėjimų Japonijoje. Vietos atstovai informavo, kad iš pakrantės rajonų jau evakuota 300 žmonių.
Rusija ir Didžioji Britanija siūlo Japonijai savo pagalbą
Rusija ir Didžioji Britanija siūlo savo pagalbą Japonijai, kurią penktadienį sudrebino stiprus žemės drebėjimas, praneša „RIA Novosti“.
Penktadienį Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad jo šalis yra pasiruošusi suteikti Japonijai humanitarinę pagalbą.
„Mes esame pasiruošę padėti Japonijai susitvarkyti su žemės drebėjimo padariniais", - sakė D. Medvedevas.
Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) taip pat pažadėjo pagalbą.
„Žemės drebėjimas Japonijoje yra žiaurus priminimas apie griaunančią gamtos jėgą. Visi turėtų galvoti apie šią šalį ir jos žmones, o aš paprašiau, kad mūsų vyriausybė nedelsdama išsiaiškintų, kuo mes galime padėti", - sakė D. Kameronas.
Penktadienio rytą Japoniją sudrebino du galingi žemės drebėjimai, tai sukėlė iki 10 metrų aukščio bangas.
Pirmasis žemės drebėjimas buvo 8,8 balo ir kilo Honšiū salų rytinėje pakrantėje, o antrasis – 7,1 balo – netoli Tokijo.
Vietos televizija pranešė, kad po žemės drebėjimų Mijagio prefektūroje kilo 10 metrų cunamio banga. Daug automobilių atsidūrė jūroje po to, kai žemės drebėjimas beveik visiškai sugriovė Ivatės greitkelį.
Fukušimos prefektūroje esančios atominės elektrinės operatorė „Tokyo Electric Power Co.“ pranešė, kad sutriko atominės elektrinės darbas.
Filmuotose vaizdo medžiagose galima matyti, kaip lūženų pripildytas vanduo šluoja pastatus, mašinas ir laivus. Vanduo nenumaldomai veržiasi į krašto vidų.
Pavojus dėl cunamio paskelbtas Filipinams, Indonezijai, Taivanui, Rusijos pakrantėms Ramiojo vandenyno pusėje ir Havajams.
Ekspertų duomenimis, bangos gali pasiekti ir Čilę.
Žemės drebėjimas smogė apie 400 kilometrų nuo sostinės Tokijo, 32 kilometrų gylyje. Vėliau sekė stiprūs pakartotiniai smūgiai.
Seismologų teigimu, tai vienas didžiausių žemės drebėjimų Japonijoje per daugelį metų.
Dėl žemės drebėjimo svyravo Tokijo pastatai, vaikščioti teko kaip ant laivo denio jūroje.
Valdžia iš karto pranešė apie cunamio pavojų.
Tokijuje viešasis transportas sustabdytas, liftai išjungti, tūkstančiai žmonių susirinkę aikštėse ir aplink traukinių stotis.
Dėl žemės drebėjimo kilo gaisrai, įskaitant naftos perdirbimo fabriką netoli Tokijo.
I. Degutienė pareiškė užuojautą
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo, Seimo, Lietuvos žmonių ir visų dalyvaujančių iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės dienai, vardu pareiškė užuojautą Japonijos žmonėms, nukentėjusiems nuo penktadienio rytą šią šalį sukrėtusio stipraus žemės drebėjimo ir jį lydėjusios galingos cunamio bangos.
Užuojautą I. Degutienė paskelbė baigiantis iškilmingam minėjimui Seime, skirtame Kovo 11-osios dvidešimt pirmosioms metinėms paminėti.
„Kol kas patikimų ir tikslių žinių apie žuvusiųjų skaičių nėra, tačiau viso pasaulio televizijos šiuo metu transliuoja šiurpą keliančius vaizdus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą ir solidarumą Japonijos žmonėms, nukentėjusiems nuo šios stichijos“, – sakė Seimo Pirmininkė.
D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą Japonijos imperatoriui Akihitui
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Japonijos imperatoriui Akihitui dėl šalį užklupusios stichinės katastrofos, praneša elta.
"Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą ir paramą dėl skaudžios stichinės katastrofos, kuri nuniokojo Jūsų šalį. Žemės drebėjimas ir po jo sekęs cunamis nusinešė dešimtis gyvybių.
Šiuo sunkiu Jūsų šaliai metu linkiu stiprybės ir susitelkimo Jums, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Japonijos gyventojams", - sakoma šalies vadovės užuojautos laiške.
Penktadienio rytą Japoniją sudrebino du galingi žemės drebėjimai: pirmasis buvo 8,8 balo ir kilo Honšiū salų rytinėje pakrantėje, o antrasis - 7,1 balo - netoli Tokijo. Po žemės drebėjimų Mijagio prefektūroje kilo 10 metrų cunamio banga. Paskutiniais duomenimis, žemės drebėjimo Japonijoje aukų skaičius išaugo iki 38.
Duomenų apie Japonijoje nukentėjusius lietuvius nėra
Lietuvos ambasada Japonijoje neturi informacijos, kad per Japonijoje kovo 11 dieną vykusį žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį būtų nukentėję mūsų šalies piliečiai. Lietuvos ambasada Japonijoje atidžiai stebi padėtį šalyje ir palaiko ryšį su kompetentingomis Japonijos institucijomis, rašoma Užsienio reikalų ministerijos spaudos skyriaus pranešime,praneša elta.
Lietuvos piliečius, turinčius įtarimų, kad Japonijoje galėjo nukentėti jų artimieji, prašoma pranešti Užsienio reikalų ministerijai (el. paštu [email protected], telefonu +370 (5) 2362444).
Šių metų vasario 28 dienos duomenimis, Lietuvos ambasadoje Japonijoje buvo užsiregistravę 154 Lietuvos piliečiai.
Penktadienio rytą Japoniją sudrebino du galingi žemės drebėjimai: pirmasis buvo 8,8 balo ir kilo Honšiū salų rytinėje pakrantėje, o antrasis – 7,1 balo – netoli Tokijo. Po žemės drebėjimų Mijagio prefektūroje kilo 10 metrų cunamio banga. Paskutiniais duomenimis, žemės drebėjimo Japonijoje aukų skaičius išaugo iki 32.
Įvykį nušvietė daugelis televizijos kompanijų.
LRT,elta informacija