Per pastarąją parą pasaulio naujienų agentūrų dėmesys nukreiptas į Japoniją, kur po prieš dvi dienas įvykusio smarkaus žemės drebėjimo, o vėliau šalį nusiaubusio cunamio itin sudėtinga situacija yra energetikos sektoriuje, nes po gamtos stichijos šėlsmo nepavyko sėkmingai sustabdyti visų šalies branduolinių elektrinių.
(Papildyta 11.20) Užsienio žiniasklaida skelbia, kad Japonijos meteorologijos agentūra penktadienį įvykusio katastrofiško žemės drebėjimo stiprumą padidino iki 9 balų. Pasak seismologų, tai stipriausias drebėjimas Japonijoje.
(Papildyta 10.40) Sekmadienio rytą Japonijos atominių elektrinių Fukušima-1 ir Fukušima-2 apylinkėse buvo užfiksuotas radiacinio fono padidėjimas, viršijęs normą.
(Papildyta 09.55) Japonijoje dėl branduolinio pavojaus jau evakuota 170 tūkst. žmonių
Po elektrinėje Fukušima-1 įvykusio sprogimo, kurį, kaip teigia specialistai, sukėlė išsiskyrusios vandenilio dujos, situacija elektrinėje lieka sudėtinga. Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, Fukušimos-1 elektrinėje sutriko avarinė trečiojo reaktoriaus aušinimo sistema. Šią informaciją patvirtino Japonijos valdžios atstovai.
Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad radiacija galėjo apšvitinti iki 160 žmonių, buvusių prie pirmojo reaktoriaus prieš sprogimą ir po jo, bet specialistai tikina, kad radiacijos lygis Fukušimos-1 elektrinės apylinkėse sumažėjo.
BBC televizija praneša, kad situacija elektrinėje yra labai sudėtinga ir katastrofos padarinius bandantys likviduoti specialistai susiduria su daugybe sunkumų. Iš elektrinės prieigų tęsiama gyventojų evakuacija. Nė vienas televizijos kalbintas specialistas negalėjo konkrečiai atsakyti, kokios galimos tokių įvykių pasekmės, bet tikino, kad prognozės būtų ne itin optimistiškos.
Susiję tekstai:
Per sprogimą fukušimoje pažeistas reaktorius
Prie Japonijos ambasados - žuvusiųjų pagerbimas
Lietuvai tiesioginio pavojaus nėra