Tokią išvadą, pasak žurnalisto, jis susidarė po to, kai susipažino su „slapta vieno iš BND pareigūno ataskaita“ (Vokietijos federalinė žvalgybos tarnyba). „Trijų puslapių ataskaitoje, parašytoje 2014-ųjų kovą, teigiama, kad Rusijos saugumo tarybos karininkas į lėktuvą sudėjo kelis trotilo sprogmenis su nuotoliniu valdymu. Jo lenkų kolegos Varšuvos oro uoste padėjo įgyvendinti šias užmačias,“ – paaiškino J. Rothas.
Tiesa, pats žurnalistas pripažįsta, kad ataskaitos patikimumas nėra šimtaprocentinis, „tačiau ją sudarė gerai man žinomas BND pareigūnas, kuris turi labai rimtų ryšių Lenkijos ir Rusijos valdžioje“. „Beje, ataskaitoje yra FST generolo, tuomet dirbusio Ukrainoje, vardas ir pavardė. Taip pat, ataskaita paremta dviem vienas su kitu visiškai nesusijusiais šaltiniais Lenkijoje ir Rusijoje: ir abu jie detaliai aprašo, kad į lėktuvą buvo pakrauti sprogmenys, o tai vėliau ir nulėmė Lenkijos prezidento L. Kaczyńskio ir dalies šalies konservatyviojo politinio ir karinio elito žūtį“.
Nepaisant šių pateikiamų duomenų, oficialiose Rusijos ir Lenkijos ataskaitose teigiama, kad tarp lėktuvo nuolaužų nebuvo aptikta sprogmenų likučių. Žurnalisto teigimu, egzistuoja įvairių šalių (Lenkijos, Australijos ir JAV) mokslininkų tyrimai, kurie nustatė, kad sprogmenų požymius pavyko aptikti.
Tokio nusikaltimo motyvai, pasak J. Rotho, „yra aiškūs kaip diena: L. Kaczyńskis buvo aršus Kremliaus ir V. Putino priešininkas ir priešinosi milijardiniams sandoriams su „Gazprom“. Vėliau jo pareigas užėmęs Donaldas Tuskas šią sutartį sudarė nepaisydamas L. Kaczyńskio partijos „Teisė ir teisingumas“ prieštaravimų.
Pasirodžius jo knygai, „tikrai bus daug triukšmo“, įsitikinęs J. Rothas. „Padidės spaudimas BND. Tačiau, kiek aš suprantu, vokiečių spec. tarnybos sureaguos įprastu būdu: be komentarų! Ir teisybė apie tai, kas iš tiesų nutiko 2010-ųjų balandžio 10 dieną, niekada nepateks į viešumą, nes niekas nenori įvaryti V. Putino į kampą. Jis jau ir taip grasina branduoliniu ginklu“.